13 Mart 2007 11:23

New York'a Kaçış

300. Spartalı Gerard Butler, John Carpenter uyarlamasında!

Yeniden yapım çağında en çok hatırlanan ve filmleri "yeni"lenen ustalardan biri de, korku sinemasının kült ismi John Carpenter. Sırada, yönetmenin 1981 yılında çektiği bilim kurgu aksiyon filmi New York'tan Kaçış (Escape from New York) var. Bugünlerde yıldızı yeniden parlayan Kurt Russell ve Lee Van Cleef'in rol aldığı film, Ken Nolan tarafından ikinci kez yazılıyor.Kurt Russell ile ölümsüzleşen "Snake" Plissken rolünün en büyük adayı ise 300 Spartalı'nın en cesuru Gerard Butler!New York'tan Kaçış, Escape from L.A. adında bir de devam filmi doğurmuştu. Bakalım, New York'u devasa bir hapishane gibi sunan ve bir suçlunun Amerikan başkanını kurtarmasını anlatan yapım nasıl tazelenecek.
Yorumlar
  • ''İtalyan işi'' gibi olayı geliştirebileceklermi bakalım ,bu adam işini biliyor nede olsa.

  • tamamda bu film devam filmi değilki.. tekrardan çevriliyor.. eski versionunu izlemedim ama new yorktan kaçış güzel bir projeyye benziyor.. carpanter usta işini bilir..

  • Ilk başta J.Carpenter ustanın, eskilerden kült olmuş en sevilen (The Thing, The Fog, 13. Bölgeye Saldırı, Christine v.b) filmlerinden birisinin böyle devamı filmi haberine seviniyorum. Ama öte yandan günümüzde yeniden devam çevrimlerinin ne kadar berbat günü kurtarma amacıyla öylesine yapılmış olduklarını görünce içim cızz ediyor. İşte, The Fog ve 13. Bölgeye Saldırı bunların 2. filmlerini gördünüz kötüydü.. 1981 tarihli "NewYork'tan Kaçış" devamı gelmişti o da ilkini aratmıştı, şimdi ne gerek var böyle bir işe. Doğru düzgün yapılacağına ilki aratmayacağına emin olsam ilk başta devam olarak The Thing II isterdim...

  • bence ii bir proje olucak

  • Re-make'i yapılabilecek film vardır bir de asla dokunulmaması gereken kültleşmiş filmler vardır. Escape From New York da kesinlikle re-make'i yapılmaması gereken filmlerden biri. Bu durum sadece yapımcıların orjinal ve özgün birşeyler yaratmak konusunda ne kadar aciz olduklarının bir göstergesi. Eski filmin adını kullanarak hasılat elde etmeye çalışacaklar. Umarım tüm bu gereksiz re-make'ler gişede fena halde yatar da son yıllarda Hollywood'un suyunu çıkardığı re-make modası da son bulur.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir