25 Eylül 2009 10:12

New York'a Saldıran Canavarların Sırrı

Farklı pazarlama tekniği ile dikkat çeken esrarengiz fragmanın hangi filme ait olduğu belli oldu!

Sinema sektörü de artık farklı, sıradışı ve yaratıcı "gerilla pazarlama" yöntemleri ile karşımıza çıkıyor. Şüphesiz dikkat çekmek, ilgi odağı olmak film bolluğu içinde kolay değil, bu nedenle yapımcılar alışılmışın dışında yöntemlere başvuruyorlar.Cloverfield adını taşıyan canavar filmi başta klasik canavar filmlerini örnek almış gibi gözüküyor. New York'a bir takım canavarlar saldırıyor ve bir grup sıradan insan canavarlara rağmen hayatta kalmaya çalışıyor.Fakat filmin fragmanı Amerika ve İngiltere'de isimsiz, sadece gösterim tarihine vurgu yaparak gösterildi ve uzun süre izleyici fragmanın hangi filme ait olduğunu merak edip durdu.Ünsüzlerden kurulu oyuncu kadrosu, sıradan dijital kameralara yer veren estetiği ve gerçekçi yapısı ile iddialı olan film şimdiden bütün dünyanın dikkatini çekmiş durumda.Yorumlarınızı filmin sayfasına yazabilir, ilgi çekici fragmanını izleyebilirsiniz. Yeni haberler için gözünüz Beyazperde'de olsun!
Yorumlar
  • JJ Abrams'ın ekipte bulunması ilginç,bu kadar basit bir tema nasıl bir süprizle karşımıza çıkabilirki.Sıaradan kameralardan farklı olmayan çekilmiş bir yapıt karşımızda.Güzel bir filim edasıyla karşımda görünecek olsa bile sinemaya gidip bu filimle vaktimi harcamam.

  • gelecek geliyor galiba amerikan pazarının durumunu ortaya koyan bi taktikle piyasaya çıkmaya hazırlanıyorlar?

  • valla fragmanı ilk izleyişimde her ne kadar hoşuma gitmiş olsa da, filmin arkasında j. j. abrams ismini gördükten sonra tahminlerim yanlış çıkmadı. "lost" gibi bir dizinin yaratıcısı, popüler kültürü çekmek için gayet iyi bir fragman yapmış. ancak new york şehrine her sene en az iki tane ya canavar ya da uzaylı saldıran saldırana! biraz daha orijinal bir şey bulsalar ya? yani filmin pazarlanması ve gazetelerde çıkan yorumları baydı beni, yok efendim çok gizemli, yok esrarlı - eğer fragmanda adam akıllı bir şey göstermezlerse esrarengiz olur tabii! neyse, abrams'tan umudumu kaybetmiycem, bekliyorum...

  • Türkiye de 21 Martta vizyona girecek olması çok üzücü,sırf bu yüzden baya bir izleyici kaybedek bu film bizde. Tabi film iyi çıkarsa sırf keyif almak için sinemada bir daha izlenebilğir. Ama sanmıyorum.

  • Evet,jj abrahams yapımcı ve herkes bunun Lost ile ucundan köşesinden alâkalı olacağını söylüyor.Ayrıca fragmandaki yaratıkta Lost'taki malûm yaratığın sesine çok benziyor.İzleyenlerin dikkatini çekmiştir herhalde.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir