9 Kasım 2010 01:00

New York'ta Beş Minare filmini 3 günde 800 bin kişi izledi

Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmenliğini yaptığı son filmi "New York’ta Beş Minare"yi 3 günde yaklaşık 800 bin kişi izledi.

"New York’ta Beş Minare", Mahsun Kırmızıgül’ün "Beyaz Melek" ve "Güneşi Gördüm" adlı filmlerinin ilk 3 gün izlenme oranlarını geçti. Türkiye’de 3 günde 703 bin 330 kişi, Avrupa’da ise 95 bin 671 kişi tarafından izlenen film, toplamda 799 bin 1 kişi tarafından seyredildi.


FİLMİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZMahsun Kırmızıgül, Türkiye’de kendi rekorunu kırarken, Almanya’da ise bu ay vizyona giren tüm Hollywood ve Alman filmleri arasında kopya başına tüm filmleri geride bırakarak, en çok izleyici çeken birinci film oldu.

Mahsun Kırmızıgül’ün "Beyaz Melek" adlı filmi ilk 3 günde 157 bin 785, "Güneşi Gördüm" adlı filmi ise 507 bin 932 kişi tarafından izlenmişti.

Filmin yapımcısı Murat Tokat, yaptığı yazılı açıklamada, sektördeki cesur yapımcıların yaptığı filmler sayesinde sinema salonlarının ayakta durduğunu belirterek, şunları kaydetti.

"Sinemalarda filmi izleyen herkes, filmi yere göğe sığdıramıyor. Mahsun’un filmleri Türk sinemasını ciddi anlamda bir yerlere taşıyor. Filmimiz dünyanın önemli 15 ülkesine satıldı bile. Biz yaptığımız film için çok çalıştık ve çok büyük emek harcadık. Tutkularının peşinden koşan Mahsun’a, seyirciler yaptığı filmlere giderek sahip çıkıyor. Bu filmin başarısı böyle devam ederse Mahsun hiç kimsenin hayal edemeyeceği filmler çekmeye devam edecektir. Türk sinemasının çıtasını yükselten Mahsun Kırmızıgül’ün adına izleyici gerekli cevabı gişede veriyor."

FİLMİN FRAGMANI

New Yorkta Beş Minare (yeni fragman)| video.mynet.com

Yorumlar
  • mükemmel !!!!

  • Türkiye standartların da çok iyi bir kitle,ilk hafta sonun da rekor kıracağından şüphe yok.

  • kardeşim MAHSUN ellerine yüreğine sağlık sonuna kadar yanındayız kendini imp ilan edip YILMAZ GÜNEYİN AYNI FLİMLERİNİ çekenler özünü unutanlar seni görünce utanmalı doğru gittiğin yolda başarılarının müdavim olması dileğiyle seni seven siverekli bi kardeşin arkadaşın YILMAZ GÜNEYİN başka ve günümüzdeki çok daha gelişmiş haline doğru gidiyosun kıskanan imp..... çatlasın kepapçı açsın günlerin iyi ve güzel olsun SELAMLAR

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir