24 Haziran 2005 19:40

Neyi Saklıyorlar?

Dünyalar Savaşı hayal kırıklığı mı?

Steven Spielberg'ün H.G. Wells'in romanından beyazperdeye uyarladığı ve aylardır dilimizde olan Dünyalar Savaşı, nihayet 1 Temmuz'da seyirciyle buluşacak. Ancak Almanya'da yaşanan tuhaf bir durum, savaşın biraz hayal kırıklığı yaratabileceğini düşündürdü.BBC'nin bildirdiğine göre, filmin Almanya'daki dağıtımcısı, film eleştirmenlerine ve basına bir ön gösterim yapmayı kabul etmiş ancak bir şartla… Hiçbir eleştirmen film vizyona girmeden hakkında yazı yazmayacak. Hatta bu konuda özel bir ambargo anlaşması bile imzalatılmış.Neden böyle bir yöntem uygulandığı henüz belli değil ancak Alman Film Eleştirmenleri Birliği bu durumun ortak bir protesto gerektiğini savunuyor.Ya anlaşma imzalanmayacak ya da imzalansa bile bütün eleştirmenler filmi yok sayıp hakkında hiçbir şey yazmayacak.Alman eleştirmenlerin nasıl bir tavır takınacağı henüz belli değil ancak neden böyle bir davranış sergilendiğine dair dedikodular başladı bile. Daha önce bazı ülkelerde Batman ve Robin'de ve de Tatlı Sert filmleri için de böyle bir uygulama yapılmıştı. İki filmin de aldığı eleştiriler düşünülecek olursa acaba Dünyalar Savaşı'nın saklanmasının nedeni biraz hayal kırıklığı mı dememek mümkün değil.
Yorumlar
  • bunu neden yapmislar????cunku film basit bir yahudi soykirim propagandaciligi yapiyorda ondan...tabiki objektif bakan alman sinema elstirmenleri bunu acikca ifade edeckti boylelikle ne olacakti???? hasilat azami olmayacakti..."dahi" yonetmen spielberg her filmini yahudi soykirim propagandaciligi mantiginin icine sokuyorsa bu mantigin disina cikimiyorsa ne kaldi bu yonetmenin "dahi"yaneligi???!!!

  • Filmle ilgili o kadar heyecanlıydım ki çıkmadan önce;kendi kndime filmi çekmiştim bile kafamda.Gelin görün ki ilk gün filme gittim ve filmden çıktığımda elimde kalan tek şey büyük bir hayal kırıklığı oldu.Çok büyük beklentilerim vardı ve hiçbirisini filmde bulamadım.Teknik olarak çok iyi çekişmiş bir film.Filmin ana teması gerçekten hoş ama bu temaya uzaylıları oturtmak da pek doğru olmamış bence..Onun yerine bana bu filmin bütçesinin onda birini verselerdi,ahh neler yapardım neler:)

  • spielberg in ne olduğunu herkes gördü....

  • inanılır gibi değil ama gerçekten hayalkırıklığı oldu....

  • Film tam bir hayal kırıklığı yarattı bende.ne tripod tasarımı ne uzaylıların şekilleri ne de saldırış biçimleri beni atmin etmedi.ayrıca film bir bilim kurgu filmiyken neden bir ailenin sorunları bu kadar irdelendi onu da anlamış deildim.bu tür bi filmde daha çok görsellik olmalıydı.resmen bi aile draması izledik.madem aile draması çekilecek uzaylıları alet etmenin ne anlamı var.tamam güzel sahneler vardı ancak filmi kurtarmaya yetmedi bu sahneler.üstelik filmin sonu da resmen geçiştirilmiş.aranızda bu filmi seyretmeyeniniz varsa izlesinler ama çok bişey beklemesinler.izlemesenizde bişey kaybetmeyeceğiniz bi film dünyalar savaşı.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir