23 Ekim 2012 00:00

Nicolas Cage çocuk işçiliğine karşı

Ünlü oyuncu Nicolas Cage, küçük yaştaki çocuklar ile kölelerin çalıştırılmasına karşı başlatılan projeye destek verecek.

ILO'nun küçük yaştaki çocuklar ile kölelerin çalıştırılmasına karşı farkındalık yaratmak amacıyla başlattığı ''ArtWorks'' projesine ilk destek Amerikalı aktör Nicolas Cage'den geldi.

ILO, Birleşmiş Milletler'in desteğiyle, küçük yaştaki çocuklar ile kölelerin çalıştırılmasına karşı uluslararası farkındalık yaratmak ve iş yerlerindeki temel haklara karşı duyarlılığı artırmak amacıyla ''ArtWorks'' adında bir proje başlattı.

Projeye destek veren Amerikalı aktör Nicolas Cage, ILO'nun resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, çocuk işçiliğinin bitmesi için ILO'ya yardım etmekten ve projeye destek veren ilk kişi olmaktan gurur duyduğunu dile getirdi.

Cage, ''İki erkek çocuk babasıyım, bu yüzden çocuk işçiliğini asla kabul edemem, derhal bir şeyler yapmalıyım'' dedi.

AA

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir