8 Mart 2005 10:44

Nicole'den Aykırı Dünyalar

Shainberg yıldızının peşinde

20. yüzyılın en ünlü fotoğrafçılarından Diane Arbus'un hayatının beyazperde yolunda olduğunu uzun zaman önce duyurmuştuk. Amerikalı sanatçının hayatını anlatmaya çoktan hazır olan Steven Shainberg, filmde başrolü oynaması için Nicole Kidman'la görüşmelere başlamış.Sekreter'in aykırı ve kendine özgü yönetmeni olarak tanıdığımız Shainberg, Patricia Bosworth'un Diane Arbus: A Biography adlı kitabından beyazperdeye uyarlanacak hikayenin senaryolaştırılması işinini de Sekreter'in senaristi Eric Cressida Wilson'a devretmişti. Hatta daha önce filmdeki başrolü Samantha Morton'un kaptığına dair dedikodular çıktığını da bu sayfalarda okumuştunuz.Morton'un projeden ne sebeple ayrıldığı henüz bilinmiyor ancak elini çabuk tutan Shainberg yeni yıldızını da bulduğuna inanıyor. 1930'larda başladığı fotoğrafçılık hayatını, ilk fotoğrafı 1960'da Esquire'da basıldıktan sonra resmileştiren Arbus, toplumdam dışlanmış insanları görüntüleyen aykırı bir sanatçıydı. Sakat, çirkin, marjinal...her tür insanın fotoğraflarını çeken Arbus, on yıldan fazla dönemin büyük dergilerinde çalıştı ve 1971'de intihar ederek hayatını sonlandırdı. İçine kapanık ve aykırı dünyaları çarpıştırmaktan keyif alan Shainberg'in Kidman güzelliğinde yeni filmini sabırsızlıkla bekliyoruz.
Yorumlar
  • Nicole kidman'nın ismi gecince önce bi durmak gerek. Samanta morton daha yeni bir isim, bu tarz projeler için doğru biri değil. Zaten biyografik yapımlar pek ilgi görmüyor nicole için ise umarım iyi olur onun başarısızlıklarını izleyeceğime ölürüm daha iyi...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir