18 Şubat 2016 22:20

Ninja Kaplumbağalar dönüyor

Ninja Kaplumbağalar'ın ikinci macerası bu yaz sinemalarda...

İlk olarak 90'lı yıllarda sinemaya uyarlanan çizgi seri Ninja Kaplumbağalar, aksiyon sinemasının usta ismi Michael Bay'in yapımcılığında 2014'te yeniden sinemaya uyarlanmıştı.

490 milyon dolarlık beklenmedik bir gişe başarısına imza atan ilk Ninja Kaplumbağalar filminden sonra yapımcılar da hiç vakit kaybetmediler ve hemen bir devam filmi hazırlığına giriştiler. İlk filmdeki oyuncu kadrosunun eksiksiz bir şekilde geri döneceği serinin ikinci filmi Ninja Kaplumbağalar: Gölgelerin İçinden, özellikle çizgi serinin hayranlarını memnun edecek pek çok klasik karakteri beyaz perdeye taşıyacak…Yönetmenliğini, 2014 yılında çektiği ilk uzun metrajlı filmi Earth to Echo ile tanınan Dave Green'in üstlendiği Ninja Kaplumbağalar: Gölgelerin İçinden, çizgi dizinin çok sevilen karakterleri Rocksteady ve Bebop'u sinemaya uyarlayacak ilk Ninja Kaplumbağalar filmi olacak.Çizgi dizide, Ninja Kaplumbağalar'ın baş düşmanı Shredder'ın yardımcıları olan Rocksteady ve Bebop, mutasyona uğrayarak domuza ve gergedana dönüşen iki haydut olarak resmediliyordu. Geçtiğimiz ay yayınlanan ilk fragmanda gördüğümüz kadarıyla, filmin de çizgi serideki hikayenin aynısını takip edeceği anlaşılıyor.Beyaz perdede ilk kez 1990 yılında vizyona giren Ninja Kaplumbağalar filmi Teenage Mutant Ninja Turtles'da karşımıza çıkan Casey Jones'un da yeni filmle birlikte geri döneceği kesinleşmişti. Casey Jones karakterine, Arrow dizinde canlandırdığı Oliver Queen karakteriyle tanınan oyuncu Stephen Amell hayat veriyor.

Amell, Casey Jones karakterini motivasyon açısından Oliver Quenn' e oldukça yakın bulduğunu açıklamış ve iki karakterin aralarındaki tek farkın; Jones'un mizah duygusunun fazla olmasıyla ortaya çıktığını belirtmişti.Transformers serisiyle adeta bir yıldıza dönüşen ünlü oyuncu Megan Fox'un Ninja Kaplumbağalar'ın yakın dostu gazeteci April O'Neil karakterine hayat vererek geri döneceği ikinci filmde, April'ı sık sık kılık değiştirirken göreceğiz.Fragmanda bir sahnede okul üniforması giyerek kimliğini gizleyen ve kalabalığa karışan April O'Neil'ı bir başka sahnede sarı peruğuyla tam bir iş kadını gibi giyinmiş halde görüyoruz. Anlaşılan O'Neil'ın kaplumbağalar için pek çok gizli görevin üstesinden gelmesi gerekiyor.

Ninja Kaplumbağalar Gölgelerin İçinden filminin geçtiğimiz gün yayınlanan karakter afişlerinde, meşhur kaplumbağalarımızı New York şehrinin simgeleşmiş yapılarının önünde dururken görmek mümkün.Takımın lideri Leonardo'nun arka planında şehrin en önemli gökdelenlerinden biri olan Chrysler Binası karşımıza çıkıyor.Donatello'nun arkasında New York şehrinin iki yarım adasını birbirine bağlayan en eski köprüsü Brooklyn Köprüsünü görmek mümkün.Michelangelo'nun arkasında ise; karakterin eğlence düşkünü yapısına uyumlu olarak şehrin en ışıltılı ve gösterişli meydanı olan Times Meydanı uzanıyor.Son olarak Raphael'in arkasında uzanan bina 11 Eylül saldırılarında yıkılan Dünya Ticaret Merkezi yerine yapılan New York Binası olarak özellikle dikkat çekiyor.

Filmin geçtiğimiz ay yayınlanan fragmanı ise seyirciye fazlasıyla aksiyon ve komedi vadediyor...Ninja Kaplumbağalar: Gölgelerin İçinden, 3 Haziran 2016 tarihinde ABD ile aynda ülkemizde de vizyonda olacak.

BURAK KAPLAN

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir