12 Mayıs 2015 10:22

Niyazi Gül Dörtnala vizyona girdi

Başrollerinde Ata Demirer, Demet Akbağ ve Şebnem Bozuklu'nun yer aldığı Niyazi Gül Dörtnala ile kahkaha tufanına hazır olun. Niyazi Gül Dörtnala 8 mayıs Cuma günü vizyona girdi. BKM yapımı bir film olan Niyazi Gül Dörtnala'nın yönetmen koltuğunda Hakan Algül oturuyor.

Çekimlerinin büyük çoğunluğu İzmir'de geçen Niyazi Gül Dörtnala 8 Mayıs Cuma günü seyircisiyle buluştu. Komik bir veterinerin maceralarını konu edinen Niyazi Gül Dörtnala filmi vizyona girmeden ses getirmeye başladı. Kanyon Cinemaximum sinemalarında yapılan galaya ilgi oldukça büyüktü. Sinema salonlarının dolması nedeniyle birçok seyirci Niyazi Gül Dörtnala'yı basamaklarda izledi. Niyazi Gül Dörtnala filminin galasına iş, cemiyet ve sinema dünyasından yoğun ilgi vardı. Ata Demirer'in fenomenleşen karakteri Niyazi Gül Dörtnala filminin hayvanseverler tarafından da büyük ilgi görmesi bekleniyor. Niyazi Gül Dörtnala filminin konusu ise şöyle: Profesör Veteriner Niyazi Gül, çocukluğundan bu yana hayvanlarla arası hep iyi olan, büyük-küçük baş fark etmez tüm hayvanların dilinden anlayan biraz sıradışı bir bilimadamıdır. İnsanların zevki için hayvanlara eziyet edilmesine, avcılığa, gerçek kürk tüketimine sonuna kadar karşıdır. Üniversitede dersleri hep eğlenceli geçen Niyazi Gül'ün bir de Hediye adında bir çalışanı vardır. Hediye hem Niyazi Gül'ün tüm işlerine koşturur hem de yıllarını verdiği gizli formülü bulması için deneylerine yardım eder. İzmir'de kendi halinde yaşayan Niyazi Gül'ün mütevazi hayatı Sultan Şahmerdan ve Rıza Kabakoz'un atlarını yarıştırma iddiası ile allak bullak olacaktır! Sevilen oyuncu Ata Demirer'in 15 yıl önce Korsan TV'de skeçler halinde televizyon ekranlarında sergilediği ilk yerleşik tiplemelerinden biri olan Veteriner Niyazi Gül karakterinin beyazperdedeki maceralarını konu alan filmin yönetmenliğini ise Ata Demirer'in projelerinden aşinası olduğumuz Hakan Algül üstleniyor. Filmde Ata Demirer ve Demet Akbağ dışında Şebnem Bozoklu, Ayşenil Şamlıoğlu, Levent Ülgen, Ferit Kaya da rol alıyor.

"Niyazi Gül Dörtnala"nın kırmızı halı seramonisinden Ayten Kaçar, Yılmaz Erdoğan, Belçim Bilgin, Nevra Serezli, Şebnem&Celal&Ceylan Çapa, Halil Sezai, Betül Demir, Ezgi Mola, Oğulcan Kırca&Ayça Erturan, Çiğdem Tunç, Salih Kalyon, Mahir İpek, Metin Keçeci, Şencan Güleryüz&Seda Akman, Yosi Mizrahi, Metin Uca, Pelin Çini, Hakan Peker, Murat Serezli, Sibel Tüzün, Sedef İybar, Begüm Birgören, Aslı Ekşioğlu, Çağlar Ertuğrul, Alper Saldıran, Murat Başoğlu&Hande Bermek, Sermiyan Midyat, Tuğba Ünsal, Yonca Evcimik, Sinem Güven, Hayko Cepkin Gupse Özay, Barış Arduç, Naz Elmas, Bora Gencer, Tarık Ünlüoğlu&Gülenay Kalkan, İsmail İncekara, Pakize Suda, Nadir Sarıbacak, Ayberk Atilla, Yüksel Aytuğ, Caner Özyurtlu, Neşe Sayles, Burak Kut, Berk Oktay, Gökçe Yanardağ, Şebnem Burcuoğlu, Gökçe Bahadır, Enis Arıkan gibi bir çok ünlü isim geçti. Film gösteriminden önce basının karşısına çıkan oyuncular, Niyazi Gül'ün komik hikayesini, çok keyifli bir ekiple beyazperdeye aktardıklarını söyledi. Filmin yazarları Vedat Özdemiroğlu, Öğünç Ersöz, Cihan Ceylan ve Ata Demirer, yönetmen Hakan Algül böyle bir ekiple bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdiler.
Gala izleyicisi, gösterim boyunca filmin komedisine kahkahalarla yetinmeyip alkışlarla da eşlik etti. Finalde, tüm salonlardaki seyirciler dakikalarca ayakta alkışlayarak tempo tuttu. Filmin hayvan sevgisi teması da seyircilerden ayrıca tebrik aldı. Gala seyircisi ailecek izlenecek bir film yorumunu yaptı. Ortak görüş, geç gelen yazın, filmle neşe içinde karşılanacağı oldu.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir