25 Eylül 2009 10:12

Nokta'nın Müziği

Derviş Zaim'in Nokta filmi 30. Montpellier Film Festivali'nde En İyi Müzik ödülü kazandı...

Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde toplam beş ödül kazanan Nokta, Fransa'nın Montpellier Film Festivali'nde de En İyi Müzik ödülü kazandı.Müziklerini Mazlum Çimen'in yaptığı film bir zamanlar işlediği bir suç yüzünden azap çeken ve çektiği azaptan kurtulmaya çalışan bir adamın hikâyesini anlatıyor. Ahmet, yakın bir arkadaşının ön ayak olması ile tarihi değeri yüksek bir Kuran'ın çalınmasına istemeden bulaşır. Ancak kalkıştığı iş onu hiç istemediği bir noktaya sürükler. Geleneksel Osmanlı hat sanatının da organik bir biçimde dahil olduğu film, tıpkı bu sanat gibi tek ve kesintisiz bir plândan oluşuyor. Beyazperde Haber olarak Derviş Zaim'in ödüllü yeni filmini çok merak ettiğimizi de ekleyelim.
Yorumlar
  • Derviş Zaim gercekten çok iyi bir yönetmen..böyle iyi bir yönetmen ve bana göre ülkenin en iyi müzisyenlerinden Mazlum Çimen bir araya gelince mükemmel bir iş çıkarttıklarına eminim,filmi de çok merak ediyorum..ödül için tebrikler,bunu ve daha iyilerni hak ediyorlar..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir