24 Mayıs 2010 00:00

Nuh'un Gemisi’nin çekimleri başladı

Rirchard Hayer'in ‘Visus' isimli romanından beyazperdeye uyarlanan ‘Nuh'un Gemisi’ filminin, Kapadokya bölgesindeki çekimlerine başlandı.

Tobias Baumann'un yönettiği ve Stephan Luca, Julia Molkhou ile Almanya'da yaşayan Türk sanatçı Hilmi Sözer’'n başrolleri paylaştığı ‘Nuh'un Gemisi' filminin Kapadokya Bölgesi'ndeki çekimleri 1 hafta sürecek. Türkiye bölümünün yapımcılığını Anka Film Ticaret Limited Şirketi'nin üstlendiği ‘Nuh'un Gemisi' isimli macera filmin sorumlusu Aksel Kamber, filmin yüzde 30'unun Fransa, İtalya, Almanya'da, yüzde 70'lik bölümün ise başta Kapadokya olmak üzere Aksaray'ın Güzelyurt İlçesi ile Kayseri'deki Kapuzbaşı Şelalesi'nde çekileceğini söyledi.

Filmde dünyada baş döndürücü hızla yayılan salgın hastalığın önüne geçebilmek için verilen mücadele anlatılıyor. Sanat Tarihçisi Robert Kästner (Stephan Luca) uzun süreden bu yana kayıp olan kutsal emanet ‘Tanrı'nın Gözü' ile ilgili bilgiyi aldığında, kendini büyük maceranın içine sürüklenmiş bulduğunu anlattı. Film sanaryosuna göre bu tarihi eser, sadece sahibine inanılmaz bir güç vermekle kalmayıp, aynı zamanda uğursuz ve ölümcül bir hastalığın da kaynağı oluyor. Robert, güzel Anahit (Julia Molkhou) ile birlikte, insanlığı ölümcül felaketten kurtarmak için geminin sırrını açığa çıkarmaya çalışıyor. Filmin çekimlerinde Kapadokya bölgesinde ana merkez olarak kullanılan Mustafapaşa Beldesi'nde Şakirpaşa Medresesi film çekim platosuna dönüştürüldü. Bu yıl içerisinde Alman RTL kanalında yayınlanacak ‘Nuh'un Gemisi' filminin görüntü yönetmenliğini Jochen Heim, Sanat yönetmenliğini ise Josef Sanktjohanser üsleniyor.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir