11 Mart 2010 12:45

Nuri Bilge Ceylan, 21.yüzyılın en iyi filmleri listelerinde!

Nuri Bilge Ceylan'ın filmleri İklimler ve Uzak, ABD, Fransa ve Kanada'da son on yılın en iyi filmleri arasında gösterildi...

Amerikan Chicago Tribune gazetesi, yayınladığı son on yılın En İyi On Filmi listesinde İklimler filmini üçüncü sıraya koydu. Fransa'nın en çok satan kültür dergisi Telerama dergisi de, yayınladığı yeni yüzyılın en iyi 15 filmi listesinde yine İklimler filmine yer verdi. Film bu listede de üçüncü sırada yer alıyor.Ayrıca Canada'da Toronto Sinematek tarafından gerçekleştirilen, dünyanın her yerinden seçilmiş 60 film tarihçisi, araştırmacısı, küratörü ve festival direktörü tarafından oylanarak gerçekleştirilen 21.yüzyılın en iyi filmleri anketinde ise, yönetmenin Uzak filmi yeni yüzyılın en iyi otuz filmi arasına girdi.Amerikan Film Comment dergisinin geniş katılımlı bir anketle belirlediği Yüzyılın en iyi 150 filmi listesinde ise yine Uzak var.
Yorumlar
  • Gerçekten tebrikler, iklimleri ben fazla beğenmesemde yurt dışında gördüğü ilgiden dolayı filmin yönetmeni nuri bilge ceylanı kutluyorum. Ve ilerisi için daha başarılı projelerde onun imzasını görmek istiyorum.

  • Uzaktaki Mehmet Emin Toprakın (Huzur içinde yatsın) canlandırdığı Yusuf karakteri ;Kafkanın Davasındaki Joseph K., A.Hamdi Tanpınarın Saatleri Ayarlama Enstitüsündeki Hayri İrdal , Amerikan Güzelindeki Lester Burnham , Dövüş Kulübüneki Tyler Durden v.s... kadar ikoniktir, unutulmazdır. Bu film bile yeterdi seni sevmemiz için Nuri Abi bizler için. Başarıların devamını dilerim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir