11 Nisan 2011 00:00

Nuri Bilge Ceylan Cannes için aday adayı

64. Cannes Film Festivalinde yarışacak filmler, 14 Nisan'da düzenlenecek basın toplantısıyla kamuoyuna açıklanacak.

Paris'te Intercontinental Otel'de düzenlenecek basın toplantısında, festivalde yarışacak filmlerin dışında, yarışma dışında gösterilecek filmlerin de programı kesinlik kazanacak.

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın son filmi “Bir Zamanlar Anadolu” bu yılki festivalin yarışma bölümü için aday gösterilen filmler arasında.

Yılmaz Erdoğan ve Taner Birsel'in başrollerde yer aldığı filmin çekimleri Keskin'de yapıldı. Bosna Hersek ve Türkiye ortak yapımı olan ve Eurimages tarafından destelenen film, bir doktor ve bir savcının 12 saatlik gerilimli hikayesini anlatıyor.

Ceylan, 2008 yılında “Üç Maymun” filmiyle en iyi yönetmen ödülünü kazanmıştı.

Festival, ünlü Amerikalı yönetmen Woody Allen'ın, "Midnight in Paris" isimli filminin yarışma dışı gösterimiyle 11 Mayıs'ta açılacak.

Bu yılki festivalin jüri başkanlığını Robert de Niro yapıyor. Festivalde yarışacak filmler, nisan ayı ortasında açıklanacak. Festival, 22 Mayıs'ta sona erecek.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir