15 Şubat 2016 09:34

Obama ailesi beyaz perdede

Barrack ve Michelle Obama'nın ilk romatik randevularını konu alan film Southside with You yakında beyaz perdede olacak…

ABD'de seçim hazırlıkları son hızıyla devam ederken, Beyaz Saray'da artık son günlerini geçiren Barrack ve Michelle Obama çifti bir sinema filmine konu oluyorlar.

Yönetmenliğini daha çok kısa filmleriyle tanınan Richard Tanne'nin üstlendiği Southside with You isimli film, Barrack ve Michelle Obama'nın 1989 yılında Chicago'daki ilk romantik buluşmalarını konu alıyor ve geleceğin ABD Başkanı ile First Lady'sinin birbirlerine nasıl aşık olduklarının hikayesini anlatıyor.Çekimleri geçtiğimiz aylarda tamamlanan ve ilk gösterimi daha çok bağımsız filmlerin ilgi gösterdiği Uluslararası Sundance Film Festivali'nde gerçekleşen Southside with You, festival sırasında yabancı basın tarafından övgüyle karşılanmıştı.

80 dakikalık kısa süresine ve tamamı diyaloglara dayalı olmasına rağmen temposu oldukça iyi ayarlanmış olan film, sadece bir Amerikan Başkanı'nın hikayesini anlatmakla kalmayıp siyahi Amerikalıların sorunlarına da değinen bir yapım olmasıyla dikkate değer bulunmuştu.Filmde Barrack Obama'yı oyunculuk kariyerine 2012 yılında başlamış olan genç oyuncu Parker Sawyers canlandırırken, Michelle Obama'ya da daha çok televizyon dizileriyle tanınan oyuncu Tika Sumpter hayat veriyor.

Her iki oyuncunun da çok tanınmamış yüzler olmasına bizzat dikkat ettiğini belirten yönetmen Richard Tanne, herkesin her gün televizyon ekranlarında gördüğü bir çiftin, hafızamıza pek çok başka rolle yer etmiş ünlü oyuncular tarafından canlandırılmasını doğru bulmadığını açıklamıştı.Southside with You'nun tek bir günde geçen ve tamamı diyaloglara dayalı olan dramatik yapısıyla başrollerinde Ethan Hawke ve Julie Delpy'nin yer aldığı 1995 yapımı Before Sunrise'ı ve devamında çekilen Before Sunset ile Before Midnight'ı hatırlattığı söylenebilir.Southside with You'nun uluslararası ve ABD dağıtım hakları geçtiğimiz günlerde ünlü film şirketi Miramax tarafından satın alındı. Miramax'ın filmi satın almasının ardından filmin önümüzdeki aylarda daha yaygın bir gösterim ağında ve daha fazla salonda gösterileceğini söylemek mümkün.

Southside with You'nun sonradan herhangi bir değişiklik yaşanmazsa 24 Haziran 2016 tarihinde ABD'de vizyona girmesi planlanıyor.

BURAK KAPLAN

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir