31 Ocak 2011 01:00

Ödüle doymayan film

Dünyaca ünlü yönetmen Ferzan Özpetek’in son filmi ‘Serseri Mayınlar, önemli isimlerin yer aldığı uluslararası jürisi ile dikkat çeken ve 29 Ocak günü kapanışı gerçekleşen Bari Film Festivali’nde yine ödüllere doymadı.

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA


Ferzan Özpetek’in kalabalık bir İtalyan ailesi içindeki kimlik ve otorite çatışmaları üzerine odaklanan, dünya’yı dolaşırken sayısız ödülle dönen ve büyük başarı sağlayan filmi ‘Serseri Mayınlar’, bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Bari Film Festivali Bi&est’ de aldığı ödüllerle yine dikkatleri üzerine çekti.


SERSERİ MAYINLAR FİLMİNİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ..


Başkanlığını Jean Roy’un üstlendiği ve Greta Scacchi, Peter Schneider, Jean Sorel ve Emanuel Ungaro gibi uluslararası önemli isimlerin yer aldığı Jüri Ferzan Özpetek’i “Mario Monicelli Ödülü” ile, En İyi Yönetmen olarak ödüllendirdi.

‘Serseri Mayınlar’ filminin aldığı diğer ödüller sırasıyla; ‘Suso Cecchi D’Amico Ödülü’ en iyi sanat yönetmenliği Ferzan Özpetek; Tonino Guerra Ödülü en iyi senaryo Ferzan Özpetek ve İvan Cotroneo; ‘Magnani Ödülü’ en iyi kadın oyuncu Nicole Grimaudo; ‘Alida Valli Ödülü’ en iyi yardımcı kadın oyuncu Ilaria Occhini.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir