5 Eylül 2006 10:35

Ödüller Pedro'ya

Almodovar'ın Dönüş'üne büyük ödül...

İspanyol sinemasının gözbebeği Pedro Almodovar, Dönüş ile ikinci kez Uluslararası Film Eleştirmenleri Fedarasyonu'nun yılın filmine verilen Büyük Ödül'ünü kazandı. Daha önce Annem Hakkında Her şey ile aldığı ödülünü, 54. San Sebastian Film Festivali'nin Açılış Gala'sında alacak.60 ülkeden 350 sinema eleştirmenin oylarıyla seçilen Dönüş, yönetmenin hakim olduğu alanlarda gezinen etkileyici bir film olarak tanımlanıyor. Almodovar, 17. filmi ile doğduğu yer La Mancha'ya geri döndü ve üç farklı kuşaktan kadının öyküsünü anlattı.Penelope Cruz, Lola Duenas, Blanca Portillo ile Carmen Maura'nın oynadığı Dönüş, 3 Kasım'da Chantier Films tarafından vizyona çıkarılıyor.
Yorumlar
  • :)

  • hakkıdır bu ödül!!!dönüş ü izlemedim ama annem hakkında herşey i izledikten sonra almodovar gözüyle kadın portresi çizmek ödüllendirilmesi gereken birşeymiş,anladım.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir