28 Şubat 2013 01:00

Ödüllü oyuncu hurdacılığa geri döndü

63. Berlin Film Festivali'nde Epizoda u Zivotu Beraca Zeljeza filmiyle en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanan Nazif Muyiç, eski işi demir hurdacılığı yapmaya başladı.

Bosnalı Oscar ödüllü yönetmen Danis Tanoviç'in, Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen 63. Berlin Film Festivali'nin yarışma bölümünde gösterilen "Epizoda u Zivotu Beraca Zeljeza" (Demir toplayıcısının hayatından bir kesit) adlı filmde başrol oynayan ve "en iyi erkek oyuncu" ödülünü kazanan Nazif Muyiç, yeniden eski işi demir hurdacılığı yapmaya başladı.

63. Berlin Film Festivali'nde Wong Kar Wai'nin jüri başkanlığını yaptığı festivalde, büyük jüri ödülü kazanan Bosnalı Oscar ödüllü yönetmen Danis Tanoviç'in filminde rol alan ve "en iyi erkek oyuncu" ödülü kazanarak büyük sürpriz yapan Nazif Muyiç, ilginç hayat hikayesiyle dikkati çekiyor.

Etrafında demir parçaları, eski otomobil, makine parçaları ve aletlerin bulunduğu gecekonduda yaşayan Muyiç'in ailesinin evi, kendisini tebrik etmek için gelen komşularıyla dolup taşıyor.

Berlin'deki ödül töreninde isminin okunduğu sırada, "Gümüş ayı" ödülü kazandığına inanamadığını ifade eden 43 yaşındaki Muyiç, "Ödül töreninde bayılacaktım. Ben bir oyuncu değilim. Bana böyle bir ödül verilmesine bu yüzden şaşırdım. Titreyen bacaklarımın üzerinde sahneye kadar yürüdüğüm sırada sadece bayılmamak için kendimle mücadele ettim" diye konuştu.

Ödül töreni sırasında güzel hatıralar yaşadığını, "alkış seslerinin dinmesi ve ışıkların sönmesi" ile "acı hayatına" yeniden döndüğünü anlatan Muyiç, "Ünlü biri olarak yattım ve yeniden hurdacı olarak uyandım" dedi.
AA


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir