15 Haziran 2004 11:48

Okul Şansını Dışarda Deniyor

Fantastik festivaller kapılarını Taylanlar'ın filmine açıyor

Ülkemizde gösterime girdiğinden beri çok değişik tepkiler alan, yerli eleştirmenlerce çok da beğenilmediği anlaşılan Okul, şansını yurtdışında arıyor. Yönetmenleri Yağmur ve Durul Taylan ile senarist Doğu Yücel anlaşılamadıkları kaygısını çeşitli vesilelerle dile getirdikleri filmlerini dünyaca ünlü San Sebastian Horror and Fantasy Festival ile Montreal Fantasia Festival'de ayrı ayrı deneyecekler.Her iki festivalin de yarışma bölümüne kabul edilip çağrılan Okul, liseli gençlerin ülkemize has sorunlarına üstünkörü de olsa eğilirken, aşk temasına da kendine has bir şekilde yaklaşmayı bilmiş, genelde gençlerden oluşan seyircisini de ikiye bölmüştü.Bu arada, filmin Kevin Moore tarafından hazırlanan soundtrack'i bekleyip de Ada Müzik'ten ümidini kesenlere de bir müjde verelim: Yerli edisyonun ne zaman çıkacağı hala belirsizliğini korusa bile dünya edisyonu Ghost Book ismiyle Inside Out Records'tan bu ay çıkıyor.
Yorumlar
  • zamanında morg prensesi adlı eşsiz kişilik de çeşitli festivallerde filmi gösterildi diye matah bir şey yaptığını sanmıştı. ama bu, kendisinin türkiye internet tarihinin en büyük alay malzemelerinden biri olmasını engellemedi. bir türk korku filmi denemesi böyle festivaller için ilgi çekici olabilir. kaldı ki bu festivaller çeşitli düzeyde işleri programlarına alırlar. filmin ekibine tavsiyem, kendi kendilerine gelin güvey olmadan (ve bundan prim çıkarmaya çalışmadan) önce, seyircinin filmi izledikten sonra vereceği tepkileri beklemeleri olacaktır.

  • arkadaşlar bu haberin altına kişisel yorumlarınızı yazmanız pek doğru değil. sonuçta Okul'un bu iki festivalin yarışmalı bölümlerine girmesi çok önemli başarılar. Buna sevineceğiniz yerde halen daha eleştiriyorsunuz. Bu iki festivali internette araştırırsanız bu festivallerde yarışabilmek için belli bir seviyenin üzerinde olmak gerektiğini anlarsınız. taparak izlediğiniz biçok fantastik film bu festivallerden çıktı. Hani festivalin normal gösterim programına girse bile bu bir başarı sayılacaktı ama Okul sadece gösterilmiyor, festivallerin yarışmalı bölümlerinde yarışıyor! Bu noktada söylenebilecek tek şey, Okul ekibini tebrik etmektir. Tebrikler!

  • İyi yönetmen olduguna inandığım taylan biraderler korku türü gibi zor bi yapıyı yetersiz bi senaryo ve kötü oyunculukla ellerine yüzlerine bulastırdılar.Sinan Çetin gibi bi ismin büyük destegi olmasaydı hiçbir başarı kazanamazlardı...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir