25 Eylül 2009 10:12

Okur-Yazar Projesi

Kalemi okurlara bıraktığımız projenin ilk yazısı belli oldu. Ali Ercivan gelen yazıları değerlendirdi...

Okur-Yazar projesi başladı. 3 Maymun üzerine yazdığınız yazıları, Beyazperde'nin yerli filmler uzmanı Ali Ercivan değerlendirdi ve bir filmi Sinekritik bölümü için seçti. Projemiz beklediğimizden bile çok ilgi gördü, sizden pek çok yazı aldık (ve hatta gelmeye devam ediyor!) Katılamadık, seçilmedik diye üzülmeyin, yeni seçmeleri bekleyin. Şimdi sözü, tek seçici Ali Ercivan'a bırakıyoruz."Beyazperde'nin ilk kez düzenlediği Okur-Yazar projesinde ödüle değer görülecek yazıyı seçmek bana düştü. Dürüst davranmam gerekirse, Üç Maymun filmiyle ilgili gelen yazılar beni genelde oldukça hayal kırıklığına uğrattı. Tabii ki herkesin kayda değer birer fikri vardı ama bu fikirleri ifade etme aşamasında ciddi sıkıntılar içindeydiler. Özellikle Türkçe'nin doğru kullanımına dair çok sayıda problem içeriyordu yazıların neredeyse tamamı. Yeni neslin, Türkçe'nin etkin kullanımını bir kenara bırakın, öncelikle dil bilgisi ve gramer konularında kabul edilemez ölçüde zayıf olduğunu zaten gözlemliyordum. Bu yarışma kapsamında, ağır redaksiyon yapmamı gerektirecek herhangi bir yazıyı ödüllendirmek fikrini de mantıklı bulmuyordum. Ancak karşımıza ne yazık ki dört dörtlük bir metin çıkmadı. Sonuçta ben de en sağlam bakış açısına sahip, fikrini en derli toplu ifade eden ve makul ölçüde redaksiyonla pekala yayınlanabilecek bir yazıyı ödüllendirmeyi uygun gördüm.Bu yazının sahibi olan Umut Asil'in bir Sinema-TV öğrencisi olması beni fazla şaşırtmadı. Kendisini tebrik ediyorum. Tüm diğer katılımcılara da gösterdikleri ilgi ve harcadıkları emek için teşekkür ediyorum. Ellerinize sağlık…"
Yorumlar
 • Yaşadığım şehirde Üç Maymun henüz gösterime girmediğinden ben bu etkinliğe katılamadım.Hevesle o fırsatı yakalamayı bekliyorum.Ayrıca tek değerlendiricinin,gelen yazılardaki bozuk Türkçeden şikayet edip yukarıdaki yazıyı kaleme almış olması ilginç bir tezat oluşturuyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu

  Latin yıldız Jennifer Lopez, son filmi Second Act’te yer alan sevişme sahneleriyle ilgili konuştu: “Bunu uzun zamandır yapıyorum.”

 • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

  Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

 • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

  Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

 • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

  2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir