30 Eylül 2003 00:04

Olağanüstü Beyefendilerin Davası

Muhteşem Kahramanlar filmine dava açıldı. Konu, hırsızlık!

Yapımcı Martin Poll ve Telefon Kulübesi'nin başarılı senaristi Larry Cohen, Fox'a 100 milyon dolarlık bir dava açtılar. Muhteşem Kahramanlar (The League of Extraordinary Gentlemen) filminin kendi projelerinden arak olduğunu iddia ediyorlar. Olayın kökeni şöyle; 93 yılında Poll, Fox ile anlaşarak Cast of Characters adında bir proje çekmeye karar veriyor. Senaryo Larry Cohen'e ait ve filmi çekmek üzere John Landis ile anlaşıyorlar. Kısaca, davacılar bu film için yapılan görüşmelerin ve tabii projenin yeni yapıma ilhamın ötesinde bir kaynak sağladığını düşünüyorlar. Cast of Characters'de Allan Quatermain ve Sherlock Holmes, James Moriarty ve Dorian Gray'e savaş açıyorlar. Karakterler açısından bazı ortaklıklar göze çarpsa da, ilginç olan nokta şu: Muhteşem Kahramanlar, Alan Moore ve Kevin O'Neill'ın aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlandı...Kahramanlar, dışarıda olumlu ve olumsuz eleştirileri birlikte göğüsledi. Olumsuz eleştirilere rağmen merakla beklediğimiz yapım, 24 Ekim'de sinemalarda!
Yorumlar
  • bu ne terbiyesizlik! herkes biliyor ki bu film Alan Moore'un muhteşem grafik romanından uyarlandı. bu kendini bilmez Hollywood züppeleri Moore gibi bir üstada dil uzatmaya nasıl cüret eder? kim sanıyor bunlar kendilerini?!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir