26 Ekim 2010 00:00

Olaylı film yurtdışında yarışacak

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ruh ve Sevişme sahneleri yüzünden Erzurum Dadaş Film Festivali'nde gösterilmeyen Sinir Hastalıkları Uzmanı Dr. Mustafa Serkan Eröz’ün hastalarının gerçek hayat hikayelerini anlattığı ‘İçimdeki Sessiz Nehir’ filmi, 11’nci Uluslararası Tiflis Film Festivalinde Türkiye’yi temsil edecek.

Biriktirdiği yıllık izinlerini topluca kullanarak çekimlerini tamamladığı ve erotik sahneleriyle gündeme gelen Dr. Mustafa Serkan Eröz'ün yazıp yönettiği ‘İçimdeki Sessiz Nehir’ filmi, 6- 12 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan 11'nci Uluslararası Tiflis Film Festivali'ne katılacak. Dr. Mustafa Serkan Eröz'ün ilk uzun metrajlı filmi, çeşitli ülkelerden festivale katılan 11 adayla yarışacak.

Geçen Mart ayı içerisinde Kırklareli'nde 5 haftada çekilen ve önümüzdeki Nisan ayında gösterime girecek olan filmin yönetmenliğini, senaristliğini ve yapımcılığını üstlenen Dr. Eröz, ekip çalışmasıyla iyi bir filme imza attıklarını söyledi. Ülkemizde ünlü oyuncuların dahi eşcinsel rolünü üstlenmediğine dikkat çeken Mustafa Serkan Eröz şöyle dedi:

“Filmde baş rolde oynayan ‘Halis’ karakterini canlandıran Ali Yiğit ve eşi rolünde olan İranlı yıldız Taies Farzan, filmi yaşarcasına oynadılar. ‘İçimdeki Sessiz Nehir’ filminin Erzurum’da yapılan 5'inci Uluslararası Dadaş Film Festivali'nde yarışması için başvuruda bulundum. Ama müstehcen bulunduğu gerekçesiyle film kabul edilmedi. Ben de Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te yapılan festivalde filmin yarışması için müracaat ettim. Komite, Türkiye’den yapılan başvurular arasından ‘İçimdeki Sessiz Nehir’ filmini kabul etti. Uzun metrajlı 11 film arasında yarışacak. Emek vererek yaptığım filmimin festivalde yarışacak olması mutluluk verici.”

FİLMİN KONUSU
Halis (Ali Yiğit), 40’lı yaşlarda, geçimini kendisine ait dükkanında katmer satarak sağlayan, sevilip, sayılan biridir. Halis’in eşi Ayla (İranlı Taies Farzan) ile arasında yıllardan beri bir soğukluk vardır. İstanbul’da üniversite okuyan kızları Öykü (Semiha Aydemir) ise çiftin tek ortak noktalarıdır. Daha 16 yaşında Halis’le evlenmiş olan Ayla okumamış olmanın eksikliğini roman okuyarak ve belediyenin kadınlar için açmış olduğu kurslara katılarak gidermeye çalışır. Sahil kasabasına kurulması planlanan atık tesisine karşı çıkması nedeniyle merkez tarafından baskıya uğrayan belediyenin yaşadığı maddi zorluğu aşmasında diğer kasabalı kadınları organize eden Ayla, eşi Halis’e hep öfke duymaktadır. Aynı zamanda belediye encümenliği de yapan Halis, bir gün katmer dükkanında çalıştırmak üzere yanına Meznun’u (Emre Onur) alır. Saddam döneminden sonra kaçak yollardan Türkiye’ye gelmiş olan Meznun bir süre Tuzla’daki tersanelerde kaçak olarak çalışmış ve işten çıkarılmıştır. Başlangıçta kendisini işe aldığı için Halis’e minnet duyan Meznun, bir süre sonra Ayla’ya tecavüz eder.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde

   Emin Alper'in Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde yarışma bölümünde gösterilecek.

  • 14 Aralık vizyondaki filmler 14 Aralık vizyondaki filmler

   Bu hafta sinema salonlarında 2’si yerli 6 yeni film vizyondaki yerini aldı. 2018 Cannes Film Festivali'nde, Belirli Bir Bakış bölümünde "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görülen Sergey Loznitsa'nın "Donbass", Oscarlı yönetmen Alfonso Cuaron'un Venedik'te Altın Aslan ödülüne layık görülen filmi "Roma" ve Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde haftanın öne çıkan yapımları.

  • Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu

   Latin yıldız Jennifer Lopez, son filmi Second Act’te yer alan sevişme sahneleriyle ilgili konuştu: “Bunu uzun zamandır yapıyorum.”

  • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

   Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir