21 Eylül 2006 12:04

Old Joy

Grunge kuşağı için Easy Rider...

Rotterdam Film Festivali'nden Kaplan ödüllü Old Joy'un yönetmeni Kelly Reichardt, son dönemde dikkatleri üzerine çeken bir kadın yönetmen. Son filmi Old Joy, çeşitli festivallerin ardından dün Amerika'da sınırlı sayıda gösterim imkanı buldu...Daniel London ve Will Oldham'ın başrolü paylaştığı filmin müzikleri Yo La Tengo'ya ait. Film Portland'da kamp yapmaya karar veren iki eski dostu anlatıyor. Kampa farklı amaçlarla gelen iki arkadaş, birbirleriyle değil çevreleriyle iletişim kurarak, yollarını bulmaya çalışıyor. Los Angeles ve Sundance film festivallerinde gösterilen yapım Gerry veya Brokeback Dağı'na göre daha içe dönük ve Amerikan tarzı yabancılaşmadan manzaralar sunma amacı taşıyor.Dileriz beyazperdede izleme imkanına sahip oluruz...
Yorumlar
  • Gençliğin yitirilmiş hazlarına ve sona eren bir döneme sessiz bir ağıt niteliğinde, güçlü bir öykü anlatan bu minimalist filmin yönetmenliğini Kelly Reichardt yapıyor. Görüntü yönetmenliğini Peter Sillen' in üstlendiği filmin konu itibariyle otuzlu yaşlarda iki eski dostun bir hafta sonu dağlarda yürüyüşe çıkması sırasında yol boyunca devam eden görüntü kompozisyonları özellikle dağ manzaraları, bir pınardan akan suyun akışı gibi ayrıntı çekimlerde başarılı olduğu görülüyor. Tamamen doğal ışığı kullandığı hiçbir yapay ışık kullanma girişimlerine başvurmadığı güzel planlar oluşturduğu görülüyor. Bu kadar doğal çekimin yanında gece çekimlerinde ateşin etrafında iki karakterimizin yüzünün maalesef gölgeli alanların fazlasıyla olması görüntü deformasyonuna neden olmuş. Bunu yaparken diğer çekimlerde yakaladığı farklı kamera açılarından oluşan zengin seçimini burada da kullanıp bu hatayı bir nebze olsun önleyebilirdi.

  • grunge kuşağı,ilginç olabilir.umarım biz de izleyebiliriz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir