10 Aralık 2010 01:00

Ölüleri filmde oynatacak!

Prodüktör George Lucas, yaşamayan oyuncuları ekranda klonlayacak...

Vizyoner prodüktör George Lucas, yüksek teknoloji kullanarak yaşamayan oyuncuları ekranda klonlayacak ve yaşayanlarla aynı filmde oynatacak.

NTV'nin haberine göre, Hollywood’un hayalperest ve işbitirici prodüktörlerinden George Lucas, bu kez artık yaşamayan ünlü oyuncuları 'canlandırmaya' kafayı takmış görünüyor. Lucas, yatırım yapmaya devam ettiği yeni yazılım ve yapay zeka programlarıyla, yaşamayan oyuncuları perdede ‘canlandırarak’ yaşayan oyuncularla beraber oynatacak.

Lucasfilm’e ait 1994 tarihli Radioland Murders filminin yönetmeni Mel Smith, The Daily Mail gazetesine yaptığı açıklamada, Lucas’ın son günlerde eski filmlerin telif haklarını satın almaya başladığını söyledi. Smith, "Bu filmlerdeki sahnelerden elde edilecek görüntüler bilgisayarlarla işlenerek yeni filmlerde farklı rollerde kullanılacak. Yani Orson Welles ve Barbra Stanwyck ile George Clooney’i aynı filmde karşılıklı oynarken görebiliriz" dedi.

GEORGE LUCAS TEMKİNLİ
Ancak George Lucas bu konuda bir açıklama yapmaktan kaçınıyor. Lucas, 2002 yılında BBC'de yayınlanan bir söyleşisinde, yaşamayan sanatçıları ekranda ‘klonlama’ fikrinden bahsetmiş, ancak bunun her zaman iyi sonuç vereceğini düşünmediğini belirtmişti.

Lucas, "Marilyn Monroe’yu dijital olarak klonlayarak elde edilecek görüntü, en fazla Monroe’nun bir karikatürü olabilir" demişti.

Tıkla.. 'Başımıza Gelenler' filmini herkesten önce izle..

Yorumlar
  • George Lucas kendine özgü çılgın bir sinemacı. hikayeye ortadan dalan başını daha sonra gelin anlatayım diyen birisi. bunu da başarırsa ancak o başarır...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir