23 Temmuz 2004 16:46

Ölümün Günü

Sandman'in yazarından beyazperdeye bir karakter daha

Bir çizgi karakter daha, bu sefer New Line tarafından beyazperdeye taşınıyor. Sandman'in yazarı Neil Gaiman'ın yaratıcısı olduğu Death: The High Cost of Living, üç kitaplık mini bir seri ve yakında sinemalarda izleyeceğiz.Film haklarını satın almakla kalmayan firma Gaiman'ı çizgi serinin film uyarlamasını yazmak üzere de ikna etmiş, hatta şu günlerde de filmin yönetmenliğini kabul ettirmek için uğraşıyorlarmış. Adı biraz uzun olan seride, akılda daha kolay kalabilmesi için, isim değişikliği yapılmış ve Death's Day (Ölümün Günü) olarak değiştirilmiş.Her yüz yılda bir, normal bir insan gibi yeryüzüne inen Ölüm, son seyahatinde Sexton adlı bir gençle tanışır. Beraber geçirdikleri gün boyunca depresif ve intihar eğilimi taşıyan düşünceler arasında dünyayı birbirlerinin gözlerinden görmeyi öğrenirler. Ölümle-yaşam bir gün için bile olsa dünyaya başka gözlerle bakacak, biz de onların gözlerinden…
Yorumlar
  • harika! dört gözle bekliyorum. Belki gaiman herkesin zevkine hitap etmiyor ama ister sevsin ister sevmesin okuyanın kolay aklından çıkaramayacağı bir yazar o. Zaman zaman insanı rahatsız eden, sarsan etkileyici tarzı filme de yansıtılırsa muhteşem olur.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir