5 Mart 2015 12:05

Ömer Faruk Sorak filmi ''8 Saniye'' vizyonda!

Ömer Faruk Sorak'ın gerçek bir yaşam hikayesinden esinlendiği 8 Saniye filmi 27 Şubat'ta vizyona giriyor. Oyuncu Esra İnal'ın yaşam öyküsünden yola çıkılarak vizyondaki yerini alan 8 Saniye filmi büyük merak uyandırıyor.

Vizontele, G.O.R.A, Yahşi Batı, Aşk Tesadüfleri Sever gibi filmlerin yönetmeni Ömer Faruk SOrak'tan dikkat çekecek bir film daha geliyor. İlginç konusu ve gerçek bir yaşam hikayesini konu alan 8 Saniye filmi ses getirecek bir yapım. Yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak'ın yaptığı 8 Saniye filminde Esra İnal, Fahri Yardım, Fırat Çelik, Salih Kalyon gibi oyuncular yer alırken konuk oyuncu olarak da Yılmaz Erdoğan yer alıyor. 8 Saniye film konusu ise şöyle: Ya uyumak ve uyanmak arasında bir fark yoksa? Ya rüyalarımız da hayatımız kadar gerçekse? Berlin’li bir Türk kızı olan Esra, çocukluğundan itibaren, birbirine paralel iki hayat yaşar. Uyanık olduğu zamanlarda, bir ailenin beşinci kız çocuğu olarak, meraklı ve asi bir yumurcakken; uykuya daldığında ise, gizemli bir adamın ona rehberlik ettiği renkli rüyaların kahramanıdır. Kimseye anlatamadığı bu durum, Esra’nın hayatını oldukça zorlaştırır... Esra büyüdükçe, içini kaplayan boşluk ve hayatında bir şeylerin yanlış olduğu hissi de onunla beraber büyür. Rüyaları ise gittikçe daha fazla etkili olur hayatında... Esra, 19 yaşındayken ailesinin iradesine karşı gelerek Tayfun’la evlenir, 20 yaşındayken kocasının iradesine karşı gelerek boşanır... Geceleri uyuyamadığı için bir barda garsonluk yapmaya başlar ve burada ona babasından sonra destek olan tek adamla, MO ile tanışır. MO’nun “yardım” çabalarına rağmen, Esra, gittikçe rüya ve gerçeği birbirine karıştırır; sadece aklından değil, her şeyden şüphe duymaya başlar. Öyle ki; bu şüpheler onu akıl hastanesine kadar götürecektir. Ancak Esra; hayatının kontrolünü eline almayı başardığında, kendi rüyasını inşa etmeyi de başaracaktır. Bu film; Esra’nın akıl hastanesinden çıkıp, dünyanın dört bir yanında seminerler vermeye doğru uzanan başarı öyküsünün bir kesitidir... Gerçek olaylardan esinlenilmiştir.
Ömer Faruk Sorak kimdir?

1986 yılında Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu'nu bitirdi. 1987-1995 yılları arasında TRT'de kameraman olarak çalıştı. Daha sonra görüntü yönetmenliği yapmaya başladı. 1998'de, Böcek Yapım şirketini kurdu ve birçok reklam filmi ve klipte görüntü yönetmeni ve yönetmen olarak çalıştı.


Filmleri

Güneş Yanıkları (TV Dizisi) - 2000
Vizontele - 2001
Aşk Ve Gurur (TV Dizisi) - 2002
G.O.R.A. - 2004
Sınav - 2006
Bir Divan Gazel - belgesel
Yahşi Batı - 2010
Aşk Tesadüfleri Sever - 2011
8 Saniye - 2013 (Ön Prodüksiyon)


Yönetmen
Ömer Faruk Sorak

Yapımcı

İpek Sorak
Necati Akpınar
Taha Altaylı

Yapım

Böcek Film
BKM Film
Galata Film
Barefoot Film GmbH

Ortak Yapımcılar

Til Schweiger
Tom Zickler

Görüntü Yönetmeni

Emmanuel Kadosh

Senaryo
Esra İnal
Nuran Evren Şit

İdari Yapımcı

Pelin Ekinci Kaya

Müzik
Gustavo Farias

Sanat Yönetmeni
Deniz Göktürk Kobanbay

Yardımcı Yönetmen
Defne Deliorman

Montaj
Levent Çelebi
Erdinç Çözen

Oyuncular
Esra İnal
Fahri Yardım
Fırat Çelik
Mehmet Kurtuluş
Salih Kalyon
Sema Poyraz
Şiir Eloğlu
Leonie Benesch
Axel Stein
Devrim Yakut
Beyti Engin
Gülay Baltacı
Demet Gül
İlknur Boyraz
Constantin Von Jascheroff
Masha Tokareva
Ralph Herforth
Ceylin Adıyaman
Don Miguel Ruiz

Konuk Oyuncular
Yılmaz Erdoğan
Grit Boettcher

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir