11 Mart 2010 12:45

Ömer Lütfü Mete'yi Kaybettik!

Bir süredir kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören gazeteci yazar Ömer Lütfi Mete hayatını kaybetti.

Ömer Lütfi Mete geçen yıl geçirdiği kalp krizi sonrası uzun süre yoğun bakımda tedavi görmüştü.Kurtlar Vadisi'nin Yaratıcılarından!Ömer Lütfü Mete, Kurtlar Vadisi dizisinin ilk sezonlarında yapımcılık yapmış ve senaryosuna katkıda bulunmuştu. Derin devlet ve çeteler konusunda kitapları ve araştırmaları bulunan Mete'nin halen dizinin senaryosuna katkı yaptığı belirtiliyordu. Ömer Lütfi Mete Kimdir?1950'de Rize'de doğan Ömer Lütfi Mete, ilk ve orta öğrenimden sonra bir dönem Kur'an Kursları'nda okudu. Aynı kurumlarda okutucu olarak görev yaparken Rize Lisesi'ni bitirdi ve 1970 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ne girdi. 1971 yılında önce matbaa çıraklığıyla başlayarak gazeteciliğe geçti. 1972'de İktisat Fakültesi'nden ayrılıp Atatürk Eğitim Enstitüsü'nü bitirdi. Kısa bir süre mezun olduğu lisede ve Rize Meslek Yüksek Okulu'nda Edebiyat öğretmenliği dışında gazeteci ve senaryo yazarı olarak çalıştı.Babıali'de Sabah, Bizim Anadolu, Tercüman, Türkiye, Yeni Haber, Orta Doğu, Yeni Şafak, Ayyıldız, Yeni Binyıl, Sabah gazetelerinde editör, yönetici ve yazar olarak çalıştı. Türk Edebiyatı, Boğaziçi ve Çağrışım dergilerinde makale, mizahi öykü ve şiirleri yayınlandı.EserleriGülce (şiir), Çığlığın Ardı Çığlık, Yerden Göğe Kadar, Asker ile Cemre, Çizme (roman), Derin Millet Manifestosu (Köşe Yazılarından Seçmeler), Hacıyağı ile Parfüm Arasında (Deneme), Balonya Tüneli, İtfaiye Yanıyor (Kara Mizah)Sinema filmi senaryoları:Çizme, Gülün Bittiği Yer, Bizim Yunus, T.H.E İMAM…Tv Filmi senaryoları:Köstekli Saat, Ayrı Dünyalar, Veysel Karani, Ahmet BedeviTV Dizi senaryoları:Bizimev, Evlere Şenlik, Ortaklar, Deliyürek, Avcı, Hayat Bağları, AGA, Çanakkale Destanı (Belgesel Drama)
Yorumlar
  • Ömer Lütfi Metenin görüşlerini kabul etmesem de sinema adına çalışan herkes gibi ölümüne üzüldüm. Daha çok İsmail Güneşin filmlerine senaryo konusunda katkıda bulunuyordu. Güle Güle Ömer Lütfi Mete

  • çok sevdiğim değerli bir yazar değerli bir düşünce adamı idi...çok genç uğurladık bu önemli insanı aramızdan Allah gani gani rahmet eylesinbütün kurtların bütün deli yürek lerin başı sağolsun..ailesine ve sevenlerine Allah sabır versinhiç bir zaman yanlış bir düşüncenin savunucusu olduğuna şahit olmadım..hep orta yolu arardı.. güzel izler bıraktı bu dünyada(yukarıda yazan bilgilerde yer verilmemiş ancak Ömer Lütfi abi aynı zamanda kurtlar vadisi nin senaryo danışmanıydı..ilk kurtlar vadisi dizisinin)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir