21 Ocak 2011 01:00

Önce küfür sonra istifa etti

Mustafa Altıoklar, Film Yönetmenleri Derneği yönetim kurulu başkanlığından ağıza alınmayacak küfürler etti.

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN


Yönetmen Mustafa Altıoklar, Film Yönetmenleri Derneği (Film-Yön) yönetim kurulu başkanlığından ağıza alınmayacak küfürler eşliğinde istifa etti.

Mustafa Altıoklar, dernek taleplerinin dikkate alınmadığı gerekçesiyle Filmyön (Film Yönetmenleri Derneği) Başkanlığı'ndan istifa etti, istifa ederken kullandığı küfürlü dil Altıoklar'ın ciddiyetinin sorgulanmasına yol açtı....

Radikal'in haberine göre Altıoklar açıklamasında "Filmyön'deki tüm görevlerimden ve dernek üyeliğinden, dört yılın sonunda bir s...m olamayacağını gördüğüm için istifa ediyorum. Hak, helal vs s...mde değildir. Bu resmi bir açıklamadır. Duyurulur..." ifadelerini kullanan Altıoklar'ın istifasına giden sürecin geçen hafta başladığı ifade edildi.

Ünlü yönetmenin istifa ederken kullandığı küfürlü dil Altıoklar'ın ciddiyetinin sorgulanmasına yol açtı...

Sinema meslek örgütlerinin bir araya gelmesiyle oluşturulan ve temsilcisi olarak katıldığı 'Türkiye Sinema Konseyi'ne (TSK) geçen hafta başvuruda bulunarak Kültür Bakanı Ertuğrul Günay'ın protesto edilmesini isteyen Mustafa Altıoklar, bu ciddiye alınmayınca yukarıdaki ifadelerden çok daha kötü cümlelerle bu kurumdan da istifa ettiği belirtildi. Bu gelişmeler üzerine Erden Kıral Türkiye Sinema Konseyi Başkanlığı'ndan istifa ederken, FilmYön'ün TSK temsilcisi Erdoğan Kar da bu görevini bıraktı.

Yorumlar
  • Mustafa Altıoklar sıradışılığıyla tanınan birisi. fakat bu kadar öfkeli bir şekilde ortama uygun olmayan bir üslupla konuşması bence yanlış.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir