9 Şubat 2016 23:14

Onun adını biliyorsunuz!

Matt Damon'ın canlandırdığı ünlü ajan Jason Bourne beyaz perdeye geri dönüyor…

Karşımıza son olarak 2007 yılında vizyona giren Son Ültimatom filmiyle çıkan yeni nesil ajan Jason Bourne, aradan geçen 9 yılın ardından beyaz perdeye geri dönüyor.

Sinema izleyicilerinin ilk olarak 2002 yılında tanıştıkları ve kısa süre içerisinde hayranı oldukları ajan Bourne'un geçtiğimiz günlerde ABD'de gerçekleşen Super Bowl futbol maçı sırasında yayınlanan yeni filminin fragmanı soluksuz bir aksiyon vadediyor…2002 yılında vizyona giren ve Bourne serisinin ilk filmi olan Geçmişi Olmayan Adam, hükümetin özel bir eğitim programına sokarak yetiştirdiği ve hafızasını kaybetmiş bir süper ajanın anılarının peşine düşmesinin hikayesini anlatıyordu.

Yönetmenliğini Doug Liman'ın üstlendiği film, vizyona girdikten kısa bir süre sonra düşük bütçeli bir aksiyon filmi olmasına rağmen 200 milyon doların üzerinde bir gişe başarısı elde etmişti.İlk filmin başarısının ardından kısa bir süre içerisinde kendisine son derece geniş bir hayran kitlesi edinen Matt Damon'ın canlandırdığı Jason Bourne karakterinin hikayesinin devamını anlatan; Medusa Darbesi ve Son Ültimatom isminde iki film daha yapıldı.

Ünlü oyuncu Matt Damon, bu iki devam filminin ardından 2007 yılında seriye veda ettiğini açıklamış ve Medusa Darbesi ile Son Ültimatom'un yönetmeni Paul Greengrass bir Bourne filmi daha yapmaya girişmedikçe ondan başka bir yönetmenle dördüncü bir film çekmeyeceğinin altını çizmişti.Yaşanan bu gelişmenin üzerine Matt Damon'ın Bourne karakteri olmadan seriye devam etme kararı alan yapımcılar Aaron Cross adında yeni bir ajan karakteri yaratarak 2012 yılında vizyona giren Bourne'un Mirası ile seyirci karşısına çıkmışlardı.

Bourne'un Mirası her ne kadar iyi çekilmiş, seyri keyifli bir film olsa da seyirciler tarafından çok beğenilmemiş ve Aaron Cross da Jason Bourne kadar çok sevilmemişti.Matt Damon ve yönetmen Paul Greengrass nihayet geçtiğimiz yıl Bourne serisine geri döndüklerini açıklamış ve yeni bir filmin yolda olduğunun müjdesini vermişlerdi. Bu yaz vizyona girecek olan yeni filmin, Son Ültimatom'da yaşanan olayların 12 yıl sonrasını anlatacağı ve Jason Bourne'un tamamen hafızasını kazanmış bir şekilde karşımıza çıkacağı bir süredir konuşuluyordu.Uzun bir bekleyişin sonunda, filmin fragmanından da anladığımız kadarıyla, dedikodular doğru çıkmış görünüyor. Jason Bourne, artık her şeyi hatırlıyor ve geçmişte işlediği günahlarla yaşamak durumunda kalıyor. Serinin önceki filmlerinden tanıdığımız Julia Stiles'ın canlandırdığı bir karakter olan Nicky ile karşılaşmasının ardından ise Bourne yeniden karmaşanın ve aksiyonun içine sürükleniyor.Entertainment Weekly dergisine verdiği bir röportajda kendi canlandırdığı Jason Bourne karakterinin yeni filmdeki ruh hali için "karanlık ve çözümlenememiş" ifadelerini kullanan Matt Damon, seriye geri dönmesinin sebebinin; kendi karakterinin hikayesinde anlatılacak son bir kısmın daha kalması olduğunu açıklamıştı.

Jason Bourne, Temmuz 2016'da vizyonda olacak.

BURAK KAPLAN

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir