11 Kasım 2004 19:33

Örümcek-Adam Büyük Stüdyoları Kurtarıyor

Maguire fazlasıyla yapımcı oldu

Örümcek-Adam'ın genç yıldızı Tobey Maguire oyunculuğa devam etmesinin yanında film endüstrisine de el attı. Maguire Entertainment adlı bir şirket kuran aktör, büyük stüdyolar adına bir çok filmin yapımcılığını yapacak. Programındaki ilk film ise, aynı zamanda kendisinin de rol alacağı Blackbird.Blackbird, Eric Olson'un Through the Glass Darkly adlı romanından beyazperdeye uyarlacak. Senaryoyu yazacak isimse fazla yabancı değil. Yakın zamanda, Alejandro Agresti'nin çekeceğini duyurduğumuz Kore remake'i Il Mare'nin de senaryosunu yazan David Auburn, Blackbird'ün beyazperde uyarlamasını yapacak. Eric Olson eski bir CIA ajnının oğlu ve babasını 60'lı yıllarda kaybetmiş. Ölümü biraz tuhaf olsa da yıllarca intihar olarak kabul edilmiş ve ailesi 20 yıl adamın kendini öldürdüğüne inanmış. Aradan geçen bunca yıldan sonra Eric Olson, babasının ölümünden bir hafta önce şefleri tarafından kendisine LSD verildiğini öğrenir ve olayın intihar olmayabileceği olasılığı üzerine araştırma yapmaya başlar.Maguire Entertainment'ın, büyük stüdyolar için yapımcılığını üstlendiği üç film daha var ve hepsinin de 2005'te çekilmesi planlanıyor. Maguire, zaten iki yıllık anlaşması bulunan Columbia için Everything Changes'i, Warner Bros. içinse Justice Deferred'ü yapacak. Yine Warner için Paula Weinstein'la ortak olarak Urban Townie'yi yapacak. Bu filmle genç yıldız Maguire'ın ilk yapımcılık denemeleri değil. Ünlü oyuncu 2002'de Spike Lee'nin yönettiği 25. Saat'in de yapımcısıydı ve Columbia ile süren anlaşması gereği, herkesin de bildiği gibi, Örümcek-Adam 3'te yeniden Peter Parker olarak karşımıza çıkacak.
Yorumlar
  • Tobey Maguire spider man ile büyük çıkış yaşadı aynı zamanda seabiscuit ile başarısını pekiştirdi. Her iki filmdeki performansını beğenmiş biri olarak yeni projelerini merakla bekliyorum. Dünya genelinde hem yapımcı olup hemde oyunculuk yapan kimse kaldı mı ki?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir