27 Ocak 2016 23:52

Oscar adaylıkları farklı olabilirdi

Oscarlık performans sergileyen ama adaylık alamayan ‘çeşitli’ oyuncular...

Bu sene Oscar adaylıkları açıklandığından beri ortalık hiç durulmadı. Hollywood, adaylıklarda "yeterli çeşitlilik" olmadığını söyleyen, Akademi'yi ırkçılıkla suçlayan ve giderek yükselen seslerle çalkalandı.

Geçtiğimiz hafta ünlü isimlerin Oscar törenini boykot etmeleri gündemdeydi. Her gün bu listeye yeni isimler eklendi. Akademi’nin önemli isimleri açıklamalar yaptı. Bu sene Oscar’ı sunacak Chris Rock bile zor durumda kaldı. O zaman bir de bu sene Oscar’lık performans sergileyen, beyaz olmayan isimlere ve projelere bir göz atalım.

Idris Elba – Beasts of No Nation
Etkileyici bir savaş draması olan filmde, role karizma ve terör katmayı başaran Idris Elba’nın adaylıklarda adının geçmemesi herkesi şaşırtmıştı.

Tessa Thompson – Creed
Creed filminde, Sylvester Stallone’nin gölgesinde kalan Micheal B. Jordan, bu sene eli boş dönecek. Ancak filmde gölgede kalan bir diğer isim ise Tessa Thompson. Eleştirmenler ve filmciler, Thompson’ın “En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu Adayı” olmamasını şaşırtıcı buluyor.

Benicio Del Toro – Sicario
Son 15 yılın en soluk kesici filmlerinden birinin “Sicario” olduğu tartışılmaz. Ancak filmde, Benicio Del Toro’nun çok ciddi bir oyunculuk performansı sergilediğinde herkes hem fikir. Ama Akademi böyle düşünmüyor olsa gerek ki Del Toro “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Adayı” gösterilmedi.


Samuel L. Jackson – The Hateful Eight
İşte aday olsaydı, kimsenin ikinci kere düşünmeyeceği bir isim. Quentin Tarantino’nun son filmi “The Hateful Eight”i izlediyseniz, Jackson’ın artık tek kişilik bir dev kadroya dönüşmeye başladığını anlamışsınızdır. Ancak “En İyi Erkek Oyuncu Adayı” olamadı.

Straight Outta Campton
Bu filmin sadece bir adaylık alması, Oscar’ların bu sene adil olmadığına dair en büyük kanıt olarak gösteriliyor. Film, Amerika’nın önemli bir dönemine ışık tutmakla kalmıyor, aynı zamanda toplamda 200.4 milyon dolarlık bir gişe başarısına da sahip. Kesinlikle “En İyi Film Adayı” olması beklenen film, bu seneki Akademi seçimlerinden nasibini alan yapımlardan oldu.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir