30 Ocak 2006 17:42

Oscar Adımları

Meslektaşları da Ang Lee diyor

Sinema dünyasından meslek birlikleri de her yıl sektörle ilgili kendi değerlendirmelerini yapar ve film ödüllerini dağıtır. Bu yıl Amerikan Yönetmenler Birliği (DGA) ve Sahne Oyuncuları Birliği'nin (SAG) ödülleri peşpeşe sahiplerini buldu.Yönetmenlerin, 58. kez, geleneksel olarak verdikleri ödüllerde herkesi zorlu bir yarışın beklediğinden bahsetmiştik. Yarışın galibi Ang Lee ve Brokeback Dağı oldu. Hollywood yıldızlarının tercihi ise Paul Haggis ve Çarpışma idi.Ang Lee'yi senenin en iyisi seçen yönetmenler Clint Eastwood'u da Yaşam Boyu Başarı ödülü ile onurlandırdılar. Ödülü alırken yaptığı konuşma ile dikkat çeken Lee ''Masama bir tek bu ödülü koyacağım çünkü benim için anlamı çok büyük'' diyerek meslektaşlarının kararından nasıl gururlandığını dile getirdi.TV yapımlarını da değerlendiren DGA, En İyi Televizyon Filmi'nin seçerken kararsız kalınca ödül ikiye bölündü. Joseph Sargent, Warm Springs'le, George Wolfe de Lackawanna Blues'la ödülleri paylaşan isimler oldular. Dizilerde ise ödülleri komedi dalında My Name is Earl, drama dalında ise Rome paylaştılar.Aktör ve aktrisler ise kendi meslektaşları arasında yaptıkları seçimde bu yıl Altın Küre'yle aynı düşündüklerini gösterdiler. En İyi Erkek Oyuncu, Capote ile Philip Seymour Hoffman olurken, En İyi Kadın Oyuncu da Walk the Line'la Reese Witherspoon'du. Paul Giamatti, Cinderella Man'le En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, Rachel Weisz ise Bahçıvan'la En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu seçildiler.SAG, TV yapımlarında da Altın Küre'yle hemfikirdi. Komedi dalında Desperate Housewives rakip tanımazken, drama dalında da Lost'un önüne kimse geçemedi.
Yorumlar
  • ya lütfen joaquin'e bir yerden ödül verin.yazık adam ödül alamadı ikidir.lütfen yaaa

  • Philip Hoffman Seymour'u saygıyla anarak, Joaquin Phoneix için de üzülüyorum. Bir yerlerden bu adama bi ödül verin yahu!

  • DGA'yı brokeback mountain alması benim beklediğim bir haberdi, büyük bir ihtimalle hatta garanti en iyi film oscarı ve yönetmen ödülüde bu filme gidecek çünkü onu zorlayacak bir film yok ortada...

  • brokeback dağının birinci olması çok iyi inşallah çabuk gelirde izleriz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir