16 Kasım 2005 15:13

Oscar Badi Badi Yürüyor

Belgesellerin yarışı başladı

Amerikan Film Akademisi Oscar için yarışacak belgesellerin aday adaylarını açıkladı. Bu yıl, alışılmış olan 12'nin yerine, 15 belgesel film Oscar adaylığı için seçildi.İmparatorun Yolculuğu, Murderball, After Innocence, The Boys of Baraka, Darwin's Nightmare, The Devil and Daniel Johnston, Enron: The Smartest Guys in the Room, Favela Rising, Mad Hot Ballroom, Murderball, Occupation: Dreamland, On Native Soil: The Documentary of the 9/11 Commission Report, Rize, Street Fight, 39 Pounds of Love ve Unknown White Male aday adayı belgeseller.Akademi adına açıklama yapan Arthur Dong, neden sayının bu yıl on beşe yükseldiğini de anlattı. Bu yıl 82 film içinden eleme yaptıklarını belirten Dong, bu kadar çok kaliteli filmin değerlendirilmesinden böyle bir sonucun çıkmasının doğal olduğunu açıkladı.Son iki yıla kadar aday adayı belgesellerin açıklanmadığını ama artık bunun değişmesi gerektiğini belirten Dong belgesellerin çok daha fazla ilgi çekmeye başladığını söyledi. Oscar için yarışacak beş belgesel 31 Ocak'ta diğer kategorilerin adaylarıyla beraber açıklanacak.
Yorumlar
  • oscarın ülkemizde en az ilgi gören dalı ne yazık ki belgeseller.imparatorun yolculuğunu izledim bir tek.galiba o alacak.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir