9 Mart 2006 10:32

Oscar DVD'yle Çarpıştı

Yeniden vizyonlar, rekor satışlar

En İyi Film dalında Oscar'a uzanan Çarpışma'nın talihi değişti. Variety'nin haberine göre Çarpışma'nın, Oscar töreninin ertesinde, sadece Pazartesi günü 17.500 DVD'si satıldı.Amerika'da Mayıs ayında gösterimi yapıldıktan sonra Eylül'de DVD'si çıkan filmin bugüne kadar toplam 4 milyon DVD'si satıldı. Oscar zaferinden ve satışlardan oldukça memnun olan Lionsgate filmi yeniden vizyona sokmaya hazırlandıklarını duyurdu.Aslında bu beyazperde için oldukça alışık olunan bir durum. Oscar töreninin ardından birçok filmin yeniden vizyona girdiğine ve gişede de büyük başarı elde ettiğine tanıklık etmiştik. Mayıs'ta Amerika'da vizyona giren film 54 milyon dolar gişe hasılatı elde etmiş, uluslararası Box Officelerde de 30 milyon dolar kazanmıştı. Russell Crowe'un başrolünde olduğu ve gişede, sadece Amerika'da 187 milyon dolarlık bir başarıya imza atan Gladyatör de Oscar zaferinden sonra yeniden vizyona girmiş ve 1 milyon dolar hasılat elde etmişti. Çarpışma'nın ise sadece Amerika'da değil başka birçok ülkede de yeniden sinemalarda gösterilmesi planlanıyor.Çarpışma, 10 Mart'ta ülkemiz sinemalarında da yeniden gösterime girecek.
Yorumlar
  • Evet rekor bir şatış amerikan halkı filmi evde izlemeyi daha keyifli buluyor o yüzden bu patlama normal, lakin crash amerika sinemalarında beklediği ilgiyi görememişti...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir