21 Eylül 2011 00:00

Oscar için 7 Türk filmi aday

Oscar'da Türkiye'yi temsil etmek için yarışacak 7 film belli oldu...

84. Oscar Ödülleri'nde Türkiye'yi temsil etmek üzere yedi uzun metrajlı film başvurdu.

Filmlerin 1 Ekim 2010 ile 30 Eylül 2011 tarihleri arasında en 7 yedi gün Türkiye'de ticari sinemalarda gösterime girmiş olması gerekiyor.

Ekim'in ilk haftasında belirlenecek filmi Amerikan Film Akademisi'ne bildirilecek olan Türk filmi meslek örgütleri ve derneklerin atadığı temsilciler, Selim Demirdelen'in 'Kavşak', Orhan Oğuz'un 'Hayde Bre', Derviş Zaim'in 'Gölgeler ve Suretler', Handan İpekçi'nin 'Çınar Ağacı', Nuri Bilge Ceylan'ın 'Bir Zamanlar Anadolu'da', Seyfi Teoman'ın 'Bizim Büyük Çaresizliğimiz' ve Seren Yüce'nin 'Çoğunluk' isimli yapıtlarından birini Türkiye adına 'En İyi Yabancı Film Oscarı'na aday adayı olarak seçecek.

Yorumlar
  • diğerlerini bilmem ama 'bizim büyük çaresizliğimiz' filmini pek oscara aday olabilecek nitelikte bulmadım ben.'aşk tesadüfleri sever'filmi olabilirdi mesela,incir reçeli filan.

  • Arkadaşlar bu aday filmlerin hepsi Türkiye'de gösterime girdi.Bir zamanlar Anadoluda 23 eylül, Bizim büyük çaresizligimiz 15 nisanda, Çınar agacı 18 mart, Gçlgeler suratler 11 mart, Hayda Bre 31 aralık 2010, Çogunluk 15 ekim 2010 , Kavşak 1 ekim 2010.Ama burada Devrimden Sonra, Öfkeli Çılgınlık Karamsar Çile olsun isterdim....

  • İNCİR RECELİ ÇOK GÜZEL KEŞKE ADAYLAR ARASINDA OLSA

  • o değilde bu filmler sinemeya geldimi ? ya da oscar'a henüz sinemeya girmeyen filmler mi alınıyor veyahut bu filmler neden sinemalarımız da gösterime girmiyor ?

  • Bu filmlerin hiç birini izlemedim. Neden bilmiyorum ama sanat filmi yapacağız diye o kadar ağır filmler yapılıyor ki Türkiye'de. Daha halktan ve daha derin filmler yapmalıyız, 'Dondurmam Gaymak' gibi.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir