26 Şubat 2016 16:53

Oscar ödüllü aktörlerin tuhaf rolleri...

Ödülü almadan önce nerede görüldüler?

Tom Hanks: Philadelphia ve Forrest Gump öncesinde Tom Hanks Dungeons and Dragons oyununa karşıt olarak çekilmiş olan Mazes and Monsters filminde rol almıştı. Hanks bu filmde D&D oynadıktan sonra gerçekle kurmacayı birbirinden ayıramayan ve psikolojik sorunlar yaşayan bir kolej öğrencisini canlandırıyordu. Filmin bir yerinde, benim sirihli güçlerim var, uçacağım diye kendini Dünya Ticaret Merkezi’nden aşağı atacağını söylüyordu. Halbuki gerçek hikayede canlandırdığı karakterin böyle sihirli güçleri yoktu. Bu filmin yapımcılarının daha önce hiç Dungeons and Dragons oynamamış oldukları çok açık.

Sylvester Stallone : Rocky’yi çekmeden önce Stallone The Party at the Kitty and Stud’s isimli hafif pornografik bir filmde rol almıştı. O zamanlar yaşadığı evden atılan ve maddi olarak çok zor durumda olan Stallone, o günler için ya hırsızlık yapacaktım ya da o filmde oynayacaktım, durum o kadar vahimdi diyor. İki günlük iş için 200 dolar ödeyen yapımda New York’lu bir çift cinsel hayatlarını çeşitlendirmek için bir geceliğine tanımadıkları insanları evlerine davet ederler. Gece Stallone’nin canlandırdığı karakterin tüm kadınlara “hizmet etmesi” ile bitiyor.

Jennifer Lawrence: Silver Linings Playbook filminin tanıtımı için katıldığı bir tv programında Lawrence Monk adlı dizide okul maskotu olarak rol aldığını anlattı. Bölümde bir noktada Lawrence Monk’un sırtına atlayarak kolunu yiyor gibi bile yapıyor. Kaplan kostümünün altından Lawrence olduğunu anlamak imkansız fakat o sahneyi izlerkenki utancı bizim için yeterli kanıt teşkil ediyor.

Nicolas Cage:
Cage son zamanlarda oyunculuğuyla eleştiriliyor ama unutulmamalı ki 1995’te Leaving Las Vegas’taki performansı ile Oscar ödülüne layık görülmüştü. Bundan önce ise Fast Times at Ridgemont High adlı filmde bir büfe elemanı olarak rol almıştı. Filmin künyesinde ise ismi Nicolas Coppola olarak yer alıyordu. Francis Ford Coppola’nın yeğeni olan oyuncu, herhangi bir ayrıcalık yapılmış sanılmasın diye daha sonra Nic Cage adlı sahne ismini verdi kendisine, bu da hayranı olduğu Marvel karakteri Luke Cage’den geliyordu. Fast Times at Ridgemont High, kendi ismiyle yer aldığı tek projedir.

Ben Affleck: 1992 yılında Matt Damon Good Will Hunting filminin orijinal 40 sayfalık hikayesini yazıp arkadaşı Ben Affleck’e bazı sahneleri birlikte oynamaları için teklifte bulundu. Aynı yıl Affleck Buffy The Vampire Slayer filminde 10 numaralı basket oyuncusu olarak küçük bir rol aldı.

Sean Connery: Şu an James Bond, Henry Jones, Jim Malone gibi karakterlere can veren ve 1987’de Oscar’a layık görülen oyuncu bu işlere nü bir model olarak başlamış desek? 1951 yılında Sean Connery Edinburgh sanat okulunda resim derslerinde nü pozlar vermiş. Eski öğrencilerden biri bu işe tam da bir iş olarak baktığını, hiç konuşmadan sadece poz verdiğini söylemiş. 2011 yılında Connery’nin içinde olduğu resimler keşfedilmiş ve İskoçya’da bir sergide kendine yer bulmuş.

MELİS ZARARSIZ

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir