25 Eylül 2009 10:12

Oscar Ödüllü Oyuncu Öldü!

Her Devrin Adamı filminin oyuncusu Paul Scofield 86 yaşında hayata veda etti...

İngiliz oyuncu Paul Scofield, İngiltere'nin güneyinde bulunan evinin yakınlarındaki bir hastanede hayata veda etti. Her Devrin Adamı filmindeki rolüyle Oscar ödülü alan oyuncu, tiyatro sahnesinde de unutulmaz performanslar ortaya koymuştu.İngiltere'de 1940 yılında oyunculuk sanatına adım atan Paul Scofield, en iyi William Shakespeare oyuncularından biri olarak (bazı uzmanlara göre en iyisi) efsaneleşti. En son 1999 yılında The Disabled Century isimli televizyon yapımının sunuculuğunu üstlendi.
Yorumlar
  • Geçen yaz Her Devrin Adamı filmini izledim.Tüm baskılara rağmen inanç ve düşüncelerinden ödün vermeyen Thomas Moore rolünde muhteşem oyunculuğuyla filmi sırtlıyordu.Geçen ay Tren adlı harika filmi izleme olanağını buldum.Sanatsever Nazi subayı rolünde klasını konuşturmuştu.Hayranlığım artmıştı.Çok yetenekli büyük bir oyuncuydu.Huzur içinde yatsın.

  • shakespeare canlandırmalarında başarılı bir oyunculuk sergiliyordu gerçekten,üzüldüm.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir