27 Temmuz 2004 11:25

Oscar Sürprizi, Bush En İyi Erkek Oyuncu?

Michael Moore başkanın yakasını bırakmamaya kararlı

Fahrenheit 9/11 belgeseli ile George Bush ve hükümetini yerden yere vuran Michael Moore bu kadarla kalmayacağını gösterdi. Benim Cici Silahım ile Oscar kazanan yönetmenin bu sene de En İyi Film dalında aday olması ve Mel Gibson'ın filmi Tutku: Hz. İsa'nın Çilesi ile çekişmesi bekleniyor. Tamam buraya kadar herşey normal olabilir ama Moore'un, Bush'un da En İyi Erkek Oyuncu dalında aday gösterilmesi için kulislerde çalışmaya başladığını biliyor muydunuz? Hatta sıradışı yönetmen bu isteğini gizli bile tutmuyor. Yaptığı açıklamada ''Bunun nesi anormal? Bence Bush benim filmimde harika bir komedyendi, kesinlikle Oscarı hakediyor'' dedi. Zap2it'in bildirdiğine göre konuyla ilgili görüşülen alınan fakat adları gizli tutulmak zorunda olan üç akademi üyesi de Moore'la aynı görüşte. Üyeler eğer Bush'un adaylığı açıklanırsa kesinlikle O'na oy vereceklerini söylediler.Tüm bunlar şaka gibi görünsede, akademi bile dedikoduları o kadar ciddiye aldı ki resmi açıklama yapmak zorunda kaldı. Akademi sözcüsü ''Herkes Oscara aday olabilir fakat belgesellerde gözüken insanlar için bu geçerli değil. Çünkü onları oyuncu olarak düşünmüyoruz'' dedi. Akademinin açıklamaları hayalleri yıkmış gibi çünkü Moore'un başlattığı kulis faliyetleri üyeler arasında o kadar popülerleşmişti ki, akademi izin vermiş olsa Bush en azından, kazanamasa bile, kesinlikle Oscar adayı olurdu.
Yorumlar
  • Bu konuda moore seve seve destek veririz bush oscara aday olursa kesin alır cünkü hiçbir oyuncu onun kadar oynayamaz...Tabi olmayacak duayada amin demeyelim fahrenheit en fazla belgesel kategorisinde oscara aday olabilir.İşin içinde sıkı bir siyaset var törende 1 cümle gönderme yapmaya bile izin vermiyorlar kaldıki neyseUnutmadan moore korkunc gercekte bir saksı bitkiyi abd başkan adayı yapmıştı...

  • valla bu moore a yazık ya.adamın hevesini kırmışlar harbiden.halbuki bush u aday gösterseler ne çıkardı.dünyada oylamaya açsalar kesin kazanırdı ve bende kesin ona oy verirdim,çünkü onu çok seviyorum ve gerçek bir aktör ve mor ve ötesinin dediği gibi gerçek bi cambaz;)))) (bu salak ödülü kazansa onu almayada giderdi salaklığından:))))

  • ohhh,iyi yapmis!!!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir