10 Şubat 2016 00:14

Oscar tarihindeki garip anlar!

Garip danslar, tuhaf konuşmalar, düşenler...

Oscar heyecanının yaşandığı Şubat ayındayız. Adaylar belli, filmlerin bir kısmı izlendi, bir kısmıyla ilgili bilgiler alındı, dedikodular, beklentiler, tahminler gırla.


88. Oscar ödülleri 28 Şubat 2016 gecesi sahiplerini bulacak. Hollywood Bulvarı'ndaki 3300 koltuk kapasiteli Kodak Theatre'da o ihtişamlı gece bir kez daha yaşanacak. Bunca yıl binlerce ünlüyü ağırlamış olan o koca salonda bu zamana kadar kimbilir ne heyecanlar, ne gerginlikler, ne aksilikler yaşanmıştır. Biz, bildiklerimize bir göz atalım istedik.

Julia Roberts? Hani Erin Brokovich'e Teşekkür?

2001'de 73. Oscar töreninde en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görülen ünlü oyuncu Julia Roberts, o kadar heyecanlı ve o an kendisiyle o kadar meşgul ki, oyuncu arkadaşlarına ve çevresindeki insanlara teşekkür etse de Erin Brokovich'in kendisine bırakın teşekkür etmeyi, ondan bahsetmiyor bile, bunun yerine bir ara "elbisemi düzeltmeliyim" gibi bir espri yapıyor, sanki daha önemliymiş gibi. Roberts'ın esprili konuşması izleyenleri ikiye bölmüştü, kimi bunun harika bir konuşma olduğunu düşünürken kimileri de Brokovich'e ayıp ettiğini düşündüler. Yorum sizin.


Dikkat Jennifer!

2013 yılında Silver Linings Playbook filmindeki performansıyla en iyi kadın oyuncu ödülünü aldığında Dior imzalı prenses elbisesiyle alelacele sahneye koşturan genç ve güzel oyuncu, heyecandan elbisesine basıp, yere kapaklanıp zarif bir düşüş yaşamıştı. Üzerine ne espriler, ne tweetler, ne caps'ler. Bir kez daha hatırlayalım:
Rob Lowe ve Pamuk Prenses?

1989 Oscar ödül töreninin açılışındaki Rob Lowe ve Disney'in Pamuk Prenses'inin birlikte Creedence Clearwater'ın "Proud Mary" adlı şarkısına yaptıkları düetin prodüksiyonu tarihe maalesef bir utanç olarak geçti. O kadar ki söylenene göre The Walt Disney Company gazetelerde bir özür mektubu yayımlamak zorunda kalmıştı.


John Travolta Öpücüğü!


Geçtiğimiz sene Travolta törende bir tuhaftı, ama en tuhaf hareketi olarak kayıtlara Scarlett Johansson'u sinsi sinsi ve rahatsız edici biçimde öpüşü geçti. Videoda Johansson'un şaşkınlığı herşeyi anlatıyor zaten.


En iyi senaryoya sahip uzun metraj film mi?

Son örneğimiz eskilerden olsun. Akademi'nin sırrına akıl ermiyor anlaşılan. Le Ballon rouge (Kırmızı Balon), Fransız film yapımcısı Albert Lamorisse’in 1956 yapımı kısa filmi. Film o yıl En İyi Özgün Senaryo Akademi Ödülü’nü kazanmış? İşin daha da tuhafı, film içinde yok denecek kadar az diyalog olması...

Bakalım bu seneki Oscar nelere gebe?


MELİS ZARARSIZ

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir