28 Eylül 2006 09:48

Oscar'a Gaymak Dondurma

Dondurmam Gaymak Türkiye'yi temsil edecek!

İstanbul Film Festivali ve Altın Koza'da Jüri Özel Ödülü alan Dondurmam Gaymak'ın Oscar yarışında Türkiye'yi temsil edecek film olmasına karar verildi!Muğla halkının benzersiz desteği ile hayata geçen film, büyük dondurma şirketlerine karşı ayakta durmaya çalışan motorlu bir dondurma satıcısını anlatıyor.Yönetim ve senaryosu Yüksel Aksu'ya, müzikleri Baba Zula'ya ait olan film, memleketinde görücüye çıktı, vizyona ise 24 Kasım'da girecek!
Yorumlar
  • bence muhteşem hele o makyajzız halleri neden dışladıklarını anlamadım bende bir muğlalı olaraktan onlara nedipdurusunuz diyipturum

  • valla bence emperyalizmle savaşan bir dondurma satıcısına oscar filan vermez bunlar ...genede denemek lazım tabi...:)

  • daha önceki yorumumda kısa ve öz fikrimi söylemiştim.bence bikaç şey daha eklemeliyim.kimse oscara kapalı gişe oynamış bi filmin yollanması konusunda ısrar etmiyor.o nedenle elbette gidecek olanın bi festival filmi olması doğal.ben filmi izledim.ve hala inatla diyorumki oscar almamak için uğraşıyoruz.dilerim bu fikrimde yanılırım ve oscar heykelciğini eve götürürüz

  • Gerci bu haberle ilgli yorumumu oscar forumuna yazmıştım ama neyse bir kez daha belirtmek isterim ki bu yıl yabancı film dalında oscara iklimler gönderilmeliydi. Kültür bakanlığının bu kararını tüm sinema severlerin eleştirme hakkına sahip olduğunu belirtmek istiyorum, helede 2 yıl once oscara göndereceğimiz filmi secmeyi bile beceremeyip başvuru şansını kaybetmiş sorumsuz bir komite ise elbette herkesin bir söz sahibi olması gerekir diye düşünüyorum. Elbette dondurmam gaymakda kendine göre güzel bir film ama oscar kriterleri diye bir sey var ve buna uymak zorunda filmler. Babam ve oğlum bu sene cok izlenip alkış toplasada yine oscara gitmemesi gereken yapımlar arasında yer alıyor. Babam ve oğlum cok bizden bir film ve o filmdeki hüzün ve komediyi yabancı bir izleyicinin alacağını zannetmiyorum.

  • babam ve oğlum nasıl yamazlar kazanmamız yüzde 70 di ya

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir