11 Mart 2010 12:45

Oscar'da Zafer Hurt Locker'ın Oldu!

82. Oscar ödüllerinde zafer, gösterildiği 9 daldan 6'sında Oscar kazanan "The Hurt Locker' filminin oldu

2010 Oscar ödülleri Los Angeles Hollywood Kodak Sineması'nda düzenlenen törenle dağıtıldı. Irak'taki savaşı konu edinen The Hurt Locker, en iyi film, yönetmeni Kathryn Bigelow en iyi yönetmen Oscarı ödüllerini kazandı.2010 Oscar ödüllerinde en iyi erkek oyuncu 'Crazy Heart' filmindeki rolüyle Jeff Bridges'ın, en iyi kadın oyuncu Oscarı ise 'The Blind Side' filmindeki rolüyle Sandra Bullock'un oldu. 9 dalda aday gösterilen Avatar ise sadece birkaç dalda ödül alarak, 'The Hurt Locker'ın oldukça gerisinde kaldı. Her iki filmin yönetmeni bir zamanlar evli olan Kathryn Bigelow ile James Cameron idi.ÖDÜL TÖRENİNE AİT ÇOK ÖZEL GÖRÜNTÜLER İÇİN TIKLAYIN!2010 Oscar ödüllerinde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülü Christoph Waltz'a, en iyi yardımcı kadın oyuncu Oscarı ise Mo'Nique'e gitti. 82. Oscar 2010 ödüllerini kazananların tam listesi şöyle:2010 Oscar ödüllerini kazananlarEn iyi erkek oyuncu: Jeff Bridges (Crazy Heart)En iyi kadın oyuncu: Sandra Bullock (The Blind Side)En iyi film: The Hurt LockerEn iyi yönetmen: Kathryn Bigelow (The Hurt Locker)En iyi yardımcı erkek oyuncu: Christoph Waltz (Inglourious Basterds)En iyi yardımcı kadın oyuncu: Mo'Nique (Precious)En iyi animasyon filmi: UpEn orijinal senaryo: Hurt Locker (Mark Boal)En iyi kısa animasyon: LogoramaEn iyi kısa belgesel: Music by PrudenceEn iyi makyaj: Star TrekEn iyi adaptasyon: PreciousEn iyi sanat yönetimi: AvatarEn iyi kostüm: The Young VictoriaEn iyi sinematografi: AvatarEn iyi görsel efekt: AvatarEn iyi belgesel: The CoveEn iyi yabancı film: El Secreto de Sus Ojos (Arjantin)
Yorumlar
  • Herhalde The Secret in Their Eyesın ödül kazanmasına benim kadar sevinen olmamıştır. The White Ribbonı henüz izleyemedim; fakat The Secret in Their Eyesı bitirdikten sonra, ahanda aldı demiştim yani.Diğer bütün ödüller de (en iyi film ve en iyi uyarlama hariç) tam tahmin ettiğim filmlere ve kişilere gitti. Çok tahmin edilesi bir tören oldu benim açımdan.

  • maalesef bende yine herzaman ki gibi sırası gelene gittiğini ve politikliğini devam ettirdiğini düşünüyorum. keşke tersi olsaydı. avatara yapılan göndermeler bile aslında onun akıllarda yer ettiğini, çoğu insanın aslında o filmi bildiğini gösteriyordu bence. keşke her film onun kadar üzerinde düşünülmüş ve olmuş olsaydı...

  • uykusuz bir oscar gecesinden sonra anca kendimi toparlayıp yorum yazabilyorum. oscarların bu sene yine hakedenlere verildiğini düşünüyorum, sadece en iyi kadın oyuncu meryl streep olabilrdi, en orjinal senaryo nun da inglorious basterds a verilmesi daha uygun olurdu sanki. avatar hakettiği ödülleri fazlasıyla aldı, az bile dalga geçtiler tören sırasında! 10 yıl uğraşmışlar ama kusura bakmasınlar -film olmamış, izlerken hakkatten zorlandım. geçen seneki sunum harikaydı, bu sene alec baldwin le steve martin sönük kaldı, tutuk hatta!

  • Bu sene Akademi genellikle hakkedenlere verdi diyebiliriz ama 3 dalda itirazım var1-En iyi orjinal senaryo:Inglorious Basterds varken Hurt Lockera gitmesi garip oldu.2-En İyi kadın oyuncu:Bence adayların en kötüsüydü Sandra Bullock.Hellen Miren hariç hepsini izledim benim favorim Carey Mulligan dı An Educationda son derece zarif ve sade bir oyunculuk çıkarmıştı.Audrey Hepburn ışıltısı vardı.Ancak akademi Sandra Bullockun canlandırdığı Muhafazakar Cumhuriyetçi kadına kayıtsız kalamadı maalesef.3-En İyi Film:Benim 10 aday arasında en beğendiklerim District 9,Inglorious Basterdes ve A Serious Man di.Ancak bu üçünün de akademi tarzı filmler olmadığını biliyordum.O yüzden Up in the air ya da Avatar alabilirdi diye düşünüyorum.Hurt Lockerı da beğendim ancak Amerikanın neden orada olduğu sorusunu soramayan ve drama yönünü zayıf buldum.Gerilim ve gerçekçi savaş sahnelerine hayran kaldım.Ama bir bütün olarak Avatar bir gömlek üstündü. Diğer ödüllere gelirsek Arjantin filmi The Secret In Their eyes heykelciği hakketti.Tabi ki White Ribbona yazık oldu.İkisi de mükemmeldi. Animasyon adaylarından sadece Upı izleyebildim o yüzden tam yorum yapamıyacağım. Yardımcı oyuncu ödülleri ve En İyi Erkek Oyuncu hakkedenlere gitti.

  • Benim anlatmak istediğim akademinin ödülleri neye göre verdiği.Bana akademiyi savunmayın.Verdiği kararların hepsi sorgulanacak türden!Ödülü hakedene de verdiler, haketmeyene de.Ama neden verdiler?İşte asıl soru bu!Chicago ve Shakespeare In Love filmlerinin oscar alması, There will be blood varken, No country for a old man a oscarın gitmesi, üstüne üstlük oyuncu oscarlarının sırası gelene verilmesi.Akademinin her kararını sorgularım,birçok arkadaş gibi.Ne yapsalar yaranamazlar.Önce zihniyeti değiştirmeleri gerekir.Hakedene bile haklı bir gerekçeyle vermeleri gerekir.Akademinin niyeti her zaman sorgulanır!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir