13 Mayıs 2003 23:41

Oscar'ı Burnunda Alman Yönetmen: Amerika'yı Sevmiyorum!

Pazar gecesi düzenlenen Oscar gecesi, En İyi Yabancı Film ödülünün, Volker Schlondorff'un 1979 tarihli Teneke Trampet'inden sonra ikinci kez Almanya'ya gidişine sahne oldu: Nowhere in Africa ile Oscar heykelinin bu yıl memleketine gelmesini sağlayan yönetmen Caroline Link ise, Irak savaşının Oscar zaferi sevincine gölge düşürdüğünü belirten açıklamalarıyla dikkatleri üzerine çekti.Önceki gece, Oscar kazandığı Töreni, savaş karşıtı muhalefetin en güçlü olduğu yerlerden biri olan memleketi Münih'te televizyondan izleyen Kadın yönetmenin şu sözleri, kimilerini çok kızdıracağa benziyor:"Şu sıralar Amerika'yı hiç sevmiyorum. Bu kadar büyük sayıda bir halk kitlesinin başkanlarının politikaları arkasında duruyor olmasını ise gerçekten çok can sıkıcı buluyorum"Biz de helal, Caroline diyoruz ve onu açıksözlülüğünden dolayı kutluyoruz... Süregiden savaşın sinema dünyasındaki yansımalarını Beyazperde.com'dan takip edebilirsiniz...
Yorumlar
  • Dostlar,Acaba elinizde ''Teneke Trampet'' ve ''İtalya Fakir Bir Ülkedir'' filmleri mevcut mu?Ya da bulabileceğim bir yer var mı??? Şimdiden sağolun :)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir