27 Ekim 2010 00:00

Oscar'ı postayla gönderilecek!

Bu yıl Oscar Onur Ödülü'ne layık görülen Fransız yönetmen Jean- Luc Godard'ın ödül törenine katılmayacağını bildiren Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, Godard'a heykelciği postayla gönderme kararı aldı.

Onur ödülüne layık görüldüğünün açıklanmasından sonra, 79 yaşındaki sinemacı ile yaklaşık iki ay boyunca mektuplaştıklarını belirten akademi başkanı Tom Sherak, Godard'ın törene katılmayacağını açıkladığını, ancak bu ödüle layık görüldüğü için teşekkür ettiğini söyledi. Dünya sinemasının en önemli yönetmenlerinden biri olarak kabul edilen İsviçre kökenli Fransız yönetmen Jean-Luc Godard, Hollywood'la arasında mesafe koyduğu gibi sigara yasağı nedeniyle uzun süreli uçak yolculuklarını da reddediyor. Akademi, 2009'dan bu yana Oscar Onur Ödülü'nü büyük törenden önce takdim ediyor.

HEPBURN ALAMADI
Bu yılki Oscar Onur Ödülü töreni 13 Kasım'da Hollywood'daki Kodak Tiyatro Salonu'nda yapılacak. Oscar Onur Ödülü'nü bugüne değin sadece Audrey Hepburn 1993'te, törenden kısa bir süre önce vefat ettiği için almamıştı.

Yorumlar
 • :D haha ne hoş

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • Müslüm tarihe geçti Müslüm tarihe geçti

  Vizyona girmesi heyecanla beklenen ve vizyona girdiği üçüncü hafta, 3 buçuk milyon izleyici sayısına yaklaşan Müslüm filmi sinema tarihine geçti.

 • Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor

  İngiliz güzel Lily James, başrolünü Mamma Mia filmindeki rol arkadaşı Dominic Cooper’la paylaşacağı yeni filmi için yapımcılarla masaya oturdu.

 • 16 Kasım vizyona giren filmler 16 Kasım vizyona giren filmler

  Bu hafta sinema salonlarında 4'ü yerli 8 film vizyona girecek. Haftanın dikkat çekenleri 4 kadının hayat mücadelesini konu alan Widows, Burcu Biricik ve Mert Fırat’ın başrollerini paylaştığı Her Şey Seninle Güzel ve Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları.

 • Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş

  Dünyaca ünlü bir çok süper kahraman figürünü yaratan Stan Lee, ölmeden önce yeni bir süper kahraman üzerinde çalıştığı ancak tamamlayamadığı öğrenildi.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir