11 Mart 2010 12:45

Oscar'ın İlk 9 Adayı Belli Oldu!

Yabancı dilde en iyi film Oscar'ı için ilk 9 aday belli oldu.

Oscar ödüllerinde yabancı dilde en iyi film kategorisinde yarışan 65 aday arasında bir ön eleme yapılarak seçilen ilk 9 aday açıklandı. Türkiye'nin adayı "Güneşi Gördüm", ilk 9 arasına giremedi.Seçilen 9 filmin alfabetik listesi şöyle:El Secreto De Sus Ojos (Arjantin). Yön: Juan Jose CampanellaSamson & Delilah (Avustralya). Yön: Warwick ThorntonThe World Is Big And Salvation Lurks Around The Corner (Bulgaristan). Yön: Stephan KomandarevUn Prophete (Fransa). Yön: Jacques AudiardThe White Ribbon (Almanya). Yön: Michael HanekeAjami (Israil). Yön: Scandar Copti and Yaron ShaniKelin (Kazakistan). Yön: Ermek TursunovWinter In Wartime (Hollanda). Yön: Martin KoolhovenThe Milk Of Sorrow (Peru). Yön: Claudia Llosa2 Şubat'ta ikinci bir eleme daha yapılarak yabancı film Oscar'ı için yarışacak 5 film açıklanacak.
Yorumlar
  • A Prophet(France) ve The White Ribbon(Germany) oscarda ilk 5e girmesi en muhtemel filmlerden. Diğer filmler hakkında şuan için bişey diyemiyorum. Güneşi gördümün finalist olarak kalamamasınada üzüldüm. Bir sonraki seneye daha başarılı bir filmle bu engelide aşarız umarım.

  • Güneşi Gördün sinematografik açıdan eksikliklerle dolu bir film. Aday olma şansı zaten yoktu. Nefes: Vatan Sağolsun aday adayı olsaydı bence adaylar arasına kesinlikle girerdi. Kültür Bakalnlığının seçimi çok hatalı. Ne yapalım başka bahara...

  • Hepimiz biliyoruzki oscarı almak için ordaki jürinin beklentilerini karşılayan filmler yapmak lazım. Benim oscarım güneşi gördüm filmine. Onlar kime ne verirlerse versinler. Ne bir Hababam Sınıfı çekebilirler ne bir Eşkiya ne de Güneşi Gördüm. Bizim oscarımız bize yeter. Saygılar.

  • Bana kalırsa Haneke nin şansı yüksek.Epik bir anlatımı var, hakeder.

  • bu sene oscara gönderebileceğimiz en mantıklı filmdir güneşi gördüm!!!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir