11 Mart 2010 12:45

Oscar'ın Kısa Animasyon Film Listesi Açıklandı!

82. Akademi Ödülleri için on kısa animasyon film listeye girdi...

Screen Daily'nin haberine göre, 82. Akademi Ödülleri için 37 uygun kısa animasyon filmden 10 tanesi listeye girmeye hak kazandı.Alfabetik sıraya göre, bu on filmin yapım şirketleri ile birlikte sıralaması şöyle:-The Cat Piano Yönetmen: Eddie White & Ari Gibson (The People's Republic Of Animation);-French Roast Yönetmen: Fabrice O Joubert (Pumpkin Factory/Bibo Films);-Granny O'Grimm's Sleeping Beauty Yönetmen: Nicky Phelan (Brown Bag Films);-The Kinematograph Yönetmen: Tomek Baginski (Platige Image);-The Lady And The Reaper (La Dama Y La Muerte) Yönetmen: Javier Recio Gracia (Kandor Graphics and Green Moon);-Logorama Yönetmen: Nicolas Schmerkin (Autour De Minuit);-A Matter Of Loaf And Death Yönetmen: Nick Park (Aardman Animations);-Partly Cloudy Yönetmen: Peter Sohn (Pixar Animation Studios);-Runaway Yönetmen: Cordell Barker (National Film Board Of Canada); -Variete Yönetmen: Roelof van den Bergh (Il Luster Productions)Akademi, kısa film ve animasyon dalında yarışacak beş adayı önümüzdeki günlerde seçecek. 2 Şubat 2010'da adaylar açıklanmış olacak.
Yorumlar
  • Filmler hakkında hiç bir bilgim olmamakla beraber hepsine başarılar diliyorum. Oscar aday tahminlerimi yaptığım sırada hepsiyle tek tek ilgileneceğim.

  • Aylar önce zevkle izlemiştim, çok başarılı The Cat Piano-ki Narrator olan Nick Cave in kışkırtıcı sesiyle,

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir