25 Eylül 2009 10:12

Oscar'lar Yaradı!

Slumdog Millionaire'in dünya hasılatı, Oscar sonrası ilginin ardından 200 milyon dolara ulaştı...

Tüm dünyada geçen hafta sonu gişelerde öne çıkan iki film vardı. İlk sırada, The Curious Case of Benjamin Button. Ve hemen ardından, Oscar'ın fatihi Slumdog Millionaire. Filmin tüm dünyadaki gişe hasılatı 200 milyon dolara ulaştı. Filmin Oscar töreni sonrası listelerde hızla üst sıralara fırlamış olması ise bir gerçeğe işaret ediyor. Sinema dünyasında Oscar sonrası böyle bir sıçrama gerçekleştiren başka bir film yok. Yani sinema tarihinde Oscar ödülü, gişe anlamında en çok Slumdog Millionaire'e yaradı!
Yorumlar
  • Evet insanlar önce oscarı gişe hasılatı yüksek olan filmlere veriyor sanıyordu. Tabiki öyle olmadı oscar, filmlerin gişesine bir nebze etki ediyor evet ama bu etki oldukça sınırlı. Haberde de belirtildiği gibi Slumdog Millionaire aldığı oscar ödülleri sayesinde daha çok kitleye ulaşma imkanı yaşadı. Tebrikler...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir