13 Nisan 2007 19:12

Oscarlı Yönetmen Yanıtlıyor!

Ari Sandel, Limak 18. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde izleyicilerle buluşuyor...

Filistin-İsrail çatışması üzerine müzikal bir komedi olan West Bank Story ile bu yıl Oscar ödülü alan Ari Sandel, Limak 18. Ankara Uluslararası Film Festivali'nin konuğu olarak Ankara'da bulunuyor!Açılış Gecesi'ne katılan yönetmene Festival tarafından teşekkür plaketi sunuldu ve gecede kısa film Türkiye'de ilk kez Limak 18. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde izleyicilerin karşısına çıktı. Yönetmen, 14 Nisan Cumartesi günü Kızılay Büyülü Fener Sineması'nda saat 19:15'te West Bank Story gösterimine katılacak ve filmden sonra soruları yanıtlayacak.Sandel'in ilk yönetmenlik çalışması, İsrail-Filistin çatışmasını hicvederek Oscar dışında beş önemli festivalden ödülle döndü...Beyazperde'nin internet sponsoru olduğu Limak 18. Ankara Uluslararası Film Festivali'yle ilgili eski haberleri okumak için hemen tıklayın!
Yorumlar
  • West Bank Story kesinlikle çok etkileyiciydi.Kısa film kalıplarını aşmış,özellikle uzun film ergumanlarının bolca olduğu tadımlık keyifli bir seyirdi.Bence Sandel'in kısa müzikal tadında çektiği filmle vermek istediği mesaj,İsrail-Filistin meselesinde aslında iki tarafın biribirini haksız diye suçlarken aslında her iki tarafında aynı ve haksız olduğunu vurgulamak.Yaşanan her acıya rağmen iki tarafında birbirlerini empati yoluyla algılamaya çalışması,herşeye rağmen barışa olan özlem ve umut. Ari Sandel söyleşideki çok sıcak tavırlarıyla bence takdiri toladı.Özellikle "Dünyan'ın ta öbür tarafından sırf sizin benim filmim hakkındaki yorumlarını ve düşüncelerinizi öğrenmeye geldim" diyerek çok alçakgönüllü davrandı. Canayakın espirileriyle ve içten samimiyetiyle söyleşiden çok keyifl bir sohbet havası yarattı nerdeyse.Oscar almasıyla övünen değil filminin vermesini umduğu mesajla ilgilenen biri vardı karşımda. Kendisinin elini sıktığımve "tebrikler"dediğimde karşımda elimi çok heyecanlı ve çok sağlam sıkan,içten teşekkür eden,verdiği mesajın algılanmasının verdiği samimi gülümsemeyle takdiri hakeden birisi.

  • gerçekten biraz daha uzun olsa dedirten bir filmdi..kısa filmden beklenemyen herşey mevcuttu; danslar, müzik, efektler..kısa bir müzikal tadında..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir