27 Ağustos 2012 00:00

Oskar ödül töreni kime emanet?

85. Oscar Ödülleri, 24 Şubat 2013'te Hollywood'da yapılacak. Oscar ödül törenini ise Craig Zadan ve Neil Meron düzenleyecek.

Dünyanın en önemli film ödüllerinden kabul edilen Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi Başkanı Hawk Koch, g Oscar ödül törenini 2013’te, Craig Zadan ve Neil Meron düzenleyecek.elecek yılın ödül töreninin 2002 yılında En İyi Film Ödülü dahil 6 dalda Oscar alan "Chicago" müzikalinin yapımcısı olan Zadan ve Meron’a emanet edildiğini açıkladı.

Koch, 2007 yılında "Hairspray" ve "The Bucket List" filmlerinin yanı sıra 2012’de TV dizisi "Smash"in yapımcılığını üstlenen ikilinin, "eşsiz yetenekleri ve sinemaya duydukları aşkla" ödül törenine yepyeni bir perspektif kazandıracağına inandığını söyledi.

Türkiye’de "Şimdi Ya Da Asla" adıyla gösterime giren ve ölmeden önce hep yapmak istedikleri şeyleri yapmak için uzun bir yolculuğa çıkan bir milyonerle bir işçinin öyküsünü anlatan "The Bucket List" filminin çekimleri sırasında "ölmeden önce yapılacaklar" listelerini hazırladıklarını belirten Zadan ve Meron ise Oscar ödül töreni yapımcılığının listenin başında yer aldığını ve düşlerini gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, 2012 ödül töreni için önce yönetmen Brett Ratner ile anlaşmış ancak Ratner, toplum içinde eşcinselleri aşağılayan bir sözcük kullandığı için görevinden istifa etmişti. Ödül töreni, daha sonra "Apollo 13" filminin yapımcısı Brian Grazer’e emanet edilmişti.

85. Oscar Ödülleri, 24 Şubat 2013’te Hollywood’daki Dolby Theatre’da yapılacak.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir