25 Eylül 2009 10:12

Oyun Kültürünün Kökleri

Atari markasının babası beyazperdede. Yapımcı Leonardo DiCaprio, kamera önüne de geçiyor...

Bu proje çok konuşulacak. Video oyunu/bilgisayar oyunu konulu filmlerin en ilgi çekicisi geliyor. Atari markasının ve oyun dünyasının gelişmesini sağlayan en önemli isimlerden biri olan Nolan Bushnell'in hayatı film oluyor. Leonardo DiCaprio hem yapımcı hem de aktör kimliği ile projeye katkıda bulunacak. 1943 yılında doğan Nolan K. Bushnell aslında bir elektrik mühendisiydi. 1972 yılında Ted Dabney ile Atari şirketini kurdu, 1974 yılında Atari konsollarını kullanıcı ile buluşturduktan sonra ise oyun dünyasında müthiş bir başlangıç yaptı. Newsweek'in bir araştırmasında Amerika'yı değiştiren 50 erkek arasında yerini aldı.
Yorumlar
  • Senaryo çok süper ,başları çeken bir kişilik dünyada ,leonardo beyazperdeye bu senaryoda başka bir bakış açısı getirir.Güzel haber.

  • Leo için sevindim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir