19 Ocak 2015 10:04

Oyuncu Derya Durmaz'ın filmi Berlin'de yarışacak

Ünlü oyncu Derya Durmaz'ın kısa filmi 'Gri Bölge', 65. Berlin Film Festivali'nde yarışacak

'Ihlamurlar Altında', 'Bugünün Saraylısı' gibi popüler TV dizilerinin oyuncusu Derya Durmaz'ın ödüllü kısa filmi 'Ziazan'dan sonra çektiği 'Gri Bölge, 5-15 Şubat tarihlerinde düzenlenecek 65. Berlin Film Festivali'nin Generations 14plus bölümünün kısa film yarışmasına seçildi. Gerilimli bir anne-kız ilişkisi anlatan 'Gri Bölge'de Nazan Kesal ile Nazlı Bulum rol alıyor.


‘Ziazan’ adlı kısa filmiyle birçok festivalden ödülle dönen oyuncu Derya Durmaz’ın yazıp yönettiği kısa film ‘Gri Bölge’ (Mother Virgin No More), 5-15 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek 65. Berlin Film Festivali’nin Generations 14plus bölümünün kısa film yarışmasına seçildi. Koşulsuz sevgiye dayanması gereken anne- kız ilişkisinin, ikili arasında beklenmedik bir anda beklenmedik bir gerçeğin ortaya çıkmasıyla sorgulanışının anlatıldığı filmde, ödüllü oyuncu Nazan Kesal ile ‘Mavi Dalga’ filmiyle çıkış yapan Nazlı Bulum rol alıyor.

‘Gri Bölge’, bugüne kadar uluslararası festivallere katılan 10’un üzerinde sinema filminde ve ‘Ihlamurlar Altında’, ‘Tövbeler Tövbesi’, ‘Bugünün Saraylısı’ gibi popüler dizilerde rol alan Derya Durmaz’ın yazıp yönettiği ikinci kısa film. Durmaz bu filmde geçtiğimiz sezon kadrosunda rol aldığı ‘Bugünün Saraylısı’ dizisinden ve ‘Mavi Dalga’ filminden rol arkadaşları Nazan Kesal ve Nazlı Bulum’la çalıştı.

Filmin yapımcılığını dünya festivallerinden ödüller alan ‘Kusursuzlar’, ‘Canavarlar Sofrası’ ve ‘Ziazan’ filmlerinin de yapımcısı olan Giyotin Film ve yine ‘Ziazan’ın yapımcılarından olan Cubu Film üstlendi.

Oyuncu Derya Durmaz’ın yazıp yönettiği, dünya satış ve dağıtım hakları Hamburg Film Ajansı tarafından satın alınan ilk kısa filmi ‘Ziazan’, geçtiğimiz Nisan ayından bu yana 13 ülkede 20’den fazla uluslararası festivalde yarışıp, ikisi ‘Diversity in Cannes Kısa Film Yarışması’ndan olmak üzere 8 ödül kazanmış ve Washington Post gazetesi geçtiğimiz aylarda filme tam sayfa yer vermişti.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir