13 Mayıs 2003 23:41

Oyuncular Grevi Sonlanıyor

Amerikan Ekran Oyuncuları Birliğinin reklam filmlerinde oynamama kararı nedeniyle 6 aydır süren grevin biteceği yönünde ilk sinyaller alındı. Grev, Elizabeth Hurley'in bir reklam filminde oynayıp grevi kırmasıyla iyice gündeme oturmuştu. Birlik temsilcileri ve reklam endüstrisi arasındaki görüşmeler ilk meyvalarını vermeye başladı. Birlik, internet ve kablolu TV üzerinden yayınlanan reklamlardan gösterim başına ücret talep etmişti.Oyuncular böylelikle, her reklam gösteriminden gelir elde etmeyi amaçlıyordu. Uzun görüşmeler sonunda, internet üzerinden yayınlanan her reklam başına ücret ödenmesinde uzlaşılırken, birliğin kablolu TV reklamları için olan talepleri reddedildi. Buna karşılık, reklam endüstrisi reklam oyunculuk asgari ücretini 1,014 dolardan 1,850 dolara yükseltmeyi kabul etti. Grev resmen sonuçlanmamış olsa bile, yakın zamanda iki tarafın da ortak noktalarda buluşacağı sanılıyor.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Yaşar Kemal filmleri Yapı Kredi Kültür Sanat'ta gösterilecek Yaşar Kemal filmleri Yapı Kredi Kültür Sanat'ta gösterilecek

   Türk edebiyatının kilometre taşı olarak gösterilen yazar Yaşar Kemal, vefatının 4. yılında çeşitli etkinliklerle anılıyor.

  • Sinema tarihinin en seksi karakterleri Sinema tarihinin en seksi karakterleri

   İngiliz sinema portalı Chili’nin katılımcılarına sorarak hazırladığı ve binlerce sinemaseverin tercihlerine dayanılarak oluşturulan “Sinema tarihinin en seksi kadın ve erkek karakterleri” sıralaması yayımlandı.

  • Erkan Petekkaya’lı Kapan’dan ilk teaser Erkan Petekkaya’lı Kapan’dan ilk teaser

   Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya’nın başrolünü Öykü Çelik, Kemal Uçar ve Ali Gürer ile paylaştığı Kapan filminin ilk teaserı yayınlandı. Filmin sosyal medya hesaplarından yayınlanan teaser merak uyandırdı.

  • Aquaman 'milyar dolar' kulübünde Aquaman 'milyar dolar' kulübünde

   DC Comics'in son süper kahraman filmi Aquaman, Aralık ayında gösterime girdikten sonra geçtiğimiz hafta dünya genelinde 1 milyar dolar gişe hasılatı yaptı.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir