20 Mart 2010 12:12

Oz Büyücüsü Yeniden!

Tüm zamanların en iyi aile filmleri arasında gösterilen "Oz Büyücüsü" yeniden çekilecek.

L. Frank Baum'un "The Wonderful Wizard Of Oz" adlı romanından sinemaya uyarlanan "Oz Büyücüsü"nün yeniden çekilmesi için çalışmalara başlandığı belirtiliyor. New Line Cinemas ve Warner Bros'un üzerinde çalıştığı iki farklı senaryonun bulunduğunu belirten yetkililer, senaryolar hakkında henüz ayrıntılı bir açıklama yapmadılar.Judy Garland'ın başrolünü oynadığı ve müzikleriyle iki dalda birden Oscar alan 1939 yapımı "Oz Büyücüsü", en büyük sinema klasikleri arasında gösteriliyor. Oz ülkesinin sihirli dünyasının orijinal haliyle korunması gerektiğini savunan sinemaseverler ise filmin yeniden çekileceği haberine tepkili. 1971 yılında filmin Türkçe uyarlaması Ayşecik ve Sihirli Cüceler Rüyalar Ülkesinde ismiyle çekilmişti. Zenyep Değirmencioğlu, Süleyman Turan, Metin Serezli gibi isimler filmde rol almışlardı.
Yorumlar
  • kült filmler şu aralar yeniden gündeme gelir oldu kesin bu da 3d olur aslında olabilir de ne d eolsa teknoloji ve çağlar değişmeye başladı :Dyeniden izlemek güzel olur (aslında ben türk versiyonunu daha çok sevdiydim cado çok ürkütücüydü :D )

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir